TREDER, otomotiv sektöründe örnek alınacak nitelikte işlere imza atıyor. Tedarikçilerimiz, müşterilerimiz, meslektaşlarımızdan bu yönde çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu geri dönüşler bizlere moral veriyor. Doğru işleri yapmak için her zamankinden daha çok motivasyona sahibiz.
Treyler sektörü son yıllarda iç pazarda daralma yaşamasına  karşın, ihracatla nefes alıyor, ülkemize önemli miktarda döviz sağlıyor. İhracattaki artış trendinin devam etmesi için üyelerimiz gece-gündüz çalışıyorlar. Bu yıl Treyler Zirvesi’nin 3. sünü gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Zirvemizin ana konusu ihracat olacak. İhracatı nasıl arttıracağız, fırsatlar-tehditler neler, Türk malı algısını nasıl yükseltiriz, devletin sağladığı destekler neler? Bu konuları masaya yatıracağız. Bundan önceki zirvelerde olduğu gibi sektöre yön veren, ufuk açan bir etkinlik yapacağımızı düşünüyorum.
2018 derneğimiz açısından yoğun başladı. 8. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Yılın ilk çeyreğinde treyler sektörü nispeten geçen yıla göre daha iyi performans sergiledi. Jeopolitik risklerin azalmasıyla treyler pazarının eski güzel günlerine döneceğini umut ediyoruz. Her fırsatta, olduğu gibi yurtiçindeki pazarı belli noktaya çekebilmek için hurda teşvikini öneriyoruz. Derneğimizin kuruluşunda görev alan ve bir dönem başkanlığını da yürüten Sayın Recep Serin’i Onursal Üyemiz olarak seçtik. Sayın Recep Serin derneğe büyük emeği geçen ve derneğin buralara gelmesinde büyük pay sahibi kişilerden Sayın Recep Serin’in bundan sonraki çalışmalarda yanımızda olacağından şüphemiz yok.
TREDER olarak, sektörel sorumluluklarımızın yanı sıra toplumsal sorumluluklarımızı da yerine getiriyoruz. TSK Dayanışma Vakfı’na 100 bin TL bağışladık. Üyelerimiz gönüllülük esasına göre bağışı topladı, bizler de heyetle bağışı sahiplerine teslim ettik. Bunun Zeytin Dalı harekatıyla oluşan milli birlik ve beraberliğin bir tezahürü olarak görüyorum.
Son olarak dergimizde yük emniyeti konusu işlendi. Treyler üreticileri olarak bu konuda üstümüze düşenleri en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz. Ancak bu konuda kamuoyunun çok daha bilinçlenmesi gerekiyor. Çok az maliyetlerle, hem güvenli hem de verimli bir taşımacılık yapabiliriz. Belirli standartları çok az maliyetlerle oluşturmak mümkün, yeter ki bu konuya gereken ilgiyi gösterelim.

- - - - - - -