IVECO, Barselona'da tüm ürün yelpazesini yenilediği lansman etkinliği sırasında Rock & Roll Hall Of Famers Metallica ile tarihi bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Marka, Mayıs-Temmuz 2024 tarihleri arasında kıtadaki stadyumları dolduracak olan M72 Dünya Turu'nun Avrupa ayağında grubu destekleyecek. IVECO elektrikli, doğal gazlı kamyonlar ve minibüsler Metallica karavanına katılarak hem grubu hem ekipmanlarını Münih, Helsinki, Kopenhag, Varşova ve Madrid'’deki konser alanlarına taşıyacak. Duyuru, IVECO'nun yeni ürün yelpazesinin Metallica’nın hit şarkısı "It’s Electric"in "heyecan verici" müziğiyle renklendirilen resmi lansman videosuyla sona erdi.

Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, şunları söyledi: "IVECO'nun 2024 tam ürün yelpazesinin lansmanı, tarihimizde yeni enerjimizden güç alan heyecan verici bir sayfa açan benzersiz bir kilometre taşıdır. Gerçekten heyecan verici bu iş birliğini duyurmak için daha iyi bir ortam olamazdı. Sürdürülebilir toplumları destekleme ve daha iyi bir dünya için sınırları zorlama konusundaki ortak tutkumuzdan hareketle, yeni araçlarımızla bu muhteşem grup ve üyeleriyle 'otoyolda' yolculuk yapmaktan çok mutluluk duyacağız.”

IVECO, grubun 72 Seasons albümünün renklerinde özel olarak tasarlanmış bir görünümle kişiselleştirilmiş elektrikli ve doğal gazlı S-eWay ve S-Way Metallica Special Edition çekiciler sağlayacak. Mat siyah gövde, kabinin yan tarafındaki parlak sarı bir kaplama ile tasarlandı. Ön ızgara ise ikonik airbrushed Metallica logosunu taşıyor. Yine Special Edition Metallica görünümünde olan eDaily ve Daily Natural Gas minibüsleri, konserler sırasında grup üyeleri için servis hizmeti sağlayacak. Bu "yeşil" araçlar, Metallica'nın sürdürülebilir bir gösteri deneyimi ve iradesi için her seferinde bir konser olmak üzere karbon ayak izini azaltma hedefine katkıda bulunacak.

Buna ek olarak, kamyon şoförlerinin katılımını sağlamak için de ön görüşmeler yapılmaktadır. Araçlarının markası ne olursa olsun, sürücülere konser biletleri kazanma fırsatı sunacak olan grup, şoförlerin Metallica şarkıları ile performans sergiledikleri videolar aracılığı ile şoförlere konser bileti edinme imkanı tanıyacak.

Stellantis,  Sosyal Sorumluluk Raporunu yayınladı Stellantis, Sosyal Sorumluluk Raporunu yayınladı

IVECO ve Metallica, çevre koruma ve sosyal sorumluluğa güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. IVECO, alternatif tahrik çözümlerine uzun süredir devam eden yatırımları sayesinde "yeşil" taşımacılığa olan bağlılığıyla tanınıyor. Iveco Group'un bir parçası olarak IVECO, 2040 yılına kadar net sıfır karbona ulaşmayı taahhüt etti ve doğal afetlerden ve savaştan etkilenen toplulukları desteklemeye, savunmasız gençler için eğitim programları yürütmeye ve ihtiyacı olan insanlara gıda yardımı için bağışta bulunmaya devam edecek. Bu programlar, grup turnedeyken yerel gıda bankalarını destekleyen, toplum kolejlerini desteklemek için Metallica Scholars işgücü eğitimi girişimini yürüten ve mümkün olan yerlerde afet yardım çabalarına katkıda bulunan Metallica'nın vakfı "All Within My Hands" girişimleriyle dikkat çekici bir şekilde örtüşmektedir. Daha iyi bir gelecek için mükemmel uyum içinde iki ortak.

Editör: Hasan Karakurt