Yalçın Dorse Fabrikası’nda 30 Aralık 2023 tarihinde yapılan teslim törenine Yalçın Dorse Satış ve Pazarlama Müdürü Selman Şentürk, Tümkonteyner Lojistikçiler Derneği (TÜMKON) Yöneticisi Bekir İyigün, Ekspres Lojistik Genel Müdürü Emir Ahmet Cihangir katıldı.

TÜMKON üyeleri 2 binin üzerinde üyeye sahip

Tümkonteyner Lojistikçiler Derneği Yöneticisi Bekir İyigün (İyigün Grup), lowbed yatırımlarla “Türkiye’de konteyner taşımacılığı yapan  2 bin üyenin olduğu bir derneğiz. Ağır nakliye müşterilerden talep geldi. Yeni iş kollarına girme motivasyonumuz vardı. TÜMKON’un üyeleri toplamda, 2 binin üzerinde bir filoya sahip. Gelecek yıl ağır nakliye alanında her firma birer ikişer daha yatırım yapacağız. Konteyner taşıyıcıyı Seyit Usta’dan alıyoruz. Kısmetse lowbedleri de Yalçın Dorse’den alacağız” şeklinde konuştu.

Ağır nakliyede artan kapasiteye cevap verebileceğiz

TÜMKON Üyesi Emir Ahmet Cihangir (Ekspres Lojistik) ise yeni yatırımlarla ilgili olarak şunları söyledi: “1993 yılında Ekspres Lojistik firmasını kuruldu. 2020 yılında Ambarlı Limanı’nda 60 dönümlük yer aldık. Burada 4 bin 600 adet konteynerın depolanabiliyor. 30’un üzerinde filomuz var. Bu yıl 25 bin taşıma, 70 bin TEU depolama gerçekleştirdik. Şu ana kadar ağır nakliye işlerini dışarıya veriyorduk. Bundan böyle özvarlıklarımızla da yapmaya başlayacağız. Ağır nakliyede artan kapasiteye cevap verebileceğiz. Yeni yatırım için araştırma yapınca Yalçın Dorse ile iletişime geçtik. Selman beyin yaklaşımı sayesinde ile tanışınca belki de almayacağımız bir araca yatırım yaptık.”

 

İlk yatırımı Yalçın Dorse olması gurur verici

Mars, Samsun'da yeni transfer merkezini açtı Mars, Samsun'da yeni transfer merkezini açtı

Yalçın Dorse Satış ve Pazarlama Müdürü Selman Şentürk, ilk yatırımın Yalçın Dorse ile yapılması için ciddi bir çalışma yaptıklarını belirterek “Solutrans için Fransa bayisine bıraktığımız araçları Türkiye’ye getirdik. İlk yatırımlarının Yalçın ile olması için çaba gösterdik. Operasyonel süreçleri çok hakim bir müşteri ile karşı karşıyayız. Lowbedlere konteyner kilidi ekledik. Lowbedlerle konteyner de taşıyabilecek. İyigün Grup’un aldığı Yalçın 4 DDUZ düşük lowbed ile yüksek yükleri taşıyabilecek. Ekspres Lojistik’in Yalçın 4DDUZ çift uzar lowbed ise  iki kere uzayıp 21,5 metreye

 uzayabilen araçlara sahip. Farklı ürünleri taşınabilecek. Araçlar normal opsiyonlarda yol izin belgesi olmadan seyir edebilecekler. Ayrıca bu işbirliğin gerçekleşmesinde sebep olan SM Nakliyat sahibi Mevlut Keleş’e çok teşekkür ederiz.” 

Yalçın 4DDUZ çift uzar  ve düşük lowbed özelikleri

Yalçın 4DDUZ çift uzar lowbed yarı römork, hidrolik dümenlenebilir uzaktan kumandalı aksları bulunuyor. 21,5 metreye uzayan araçta konteyner kilitleri de yer alıyor.

Yalçın 4 DDUZ düşük lowbed yarı römorku ise 70 cm alçaklığı ile avantaj sağlıyor. Araçta; 50’den fazla yük emniyet noktası, Smart Board özelliği var.

Editör: Hasan Karakurt