Teslimat törenine; Tureksa Araç Üstü Ekipman Makine Projelendirme ve İmalat San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Zeliha Şahin, Tureksa Yöneticisi Tarık Şahin, Sarılar İnşaat ve Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Ahmet Sarı, Sarılar Grup İş Geliştirme Müdürü Faruk Sarı, Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış Direktörü Alper Kurt, Iveco Satış Direktörü Erkan Erşin, Iveco Bayisi İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı, Mercedes-Benz Türk Bayisi Heska Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ çok sayıda tedarikçi katıldı.

ARÜSDER Genel Sekreteri Göktan Güçlü’nun sunuculuğunu yaptığı törende konuşma yapan Tureksa Genel Müdürü Zeliha Şahin, “İçinde bulunduğumuz zor ekonomik şartlara rağmen son derece hızlı yürüyen projede çok kısa sürede hedefe ulaşılmış ve bu sayede Avrupa’nın da aynı anda ve tek seferde teslim edilen en yüksek araç sayısı olma özelliğine ulaşmıştır” dedi.

Tureksa Yöneticisi Tarık Şahin de “Tureksa kurulduğu günden bu yana etik anlayışı, gelişmeye açık duruşu, teknoloji odaklı çalışma arzusu, yatırım yapmaktan çekinmeyen cesur yapısı, partnerleri ile uyumlu ticari bakışı, insani değerlere verdiği önem ile ilkelerinden şaşmayan yerli bir kimliğe sahip. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen, hizmet ağını genişleten ve hali hazırda bir çok ülkeye ihracat yapan yapısı ile tanınan, güvenilen bir marka olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bir yandan karla mücadele araçları üretirken diğer taraftan da yol süpürme araçları konusundaki uzmanlığına dayalı imalatlarını sürdürüyor. Nitekim bu son projede de yetkin personelleri, hızlı pozisyon alabilme kabiliyeti ile mesleki deneyimleri sayesinde son derece hızlı bir şekilde ve çok kısa sürede bir rekora imza atarak 355 araç imalatını gerçekleştirdik.  

Ahmet Sarı, dünya ekonomisinde yaşanan sıkıntılar ve tedarik sorunlarına rağmen bu ölçekte bir teslimatın hayata geçirilmesini sağlayan başta Tureksa olmak üzere araç tedariklerini yapan Mercedes-Benz Türk, Ford Trucks ve Iveco’ya ve diğer alt tedarikçilere teşekkür etti.