1972 yılında oluklu mukavva ve kâğıt ambalaj üretimi için faaliyete başlayan Ateşsan, ambalaj sektöründe Türkiye’deki ilk oluklu mukavva fabrikalarından birini kurmasıyla özel bir konuma sahip. Ateşsan, 50 yıldır kazandığı müşteri memnuniyetinin sürdürülebilirliği için ürünlerinin zamanında teslimatını sağlamak üzere dağıtım operasyonlarını özmal filosu ile destekliyor. Ateşsan Ambalaj, son olarak teslim aldığı 7 adet Renault Trucks D16 MED 4x2, 280 kamyon alımı ile dağıtım filosunu genişletiyor. 

Sektöründe Türkiye’deki ilk beş firma arasında yer alan Ateşsan, tasarım ve Ar-Ge departmanı ile müşteri ihtiyaçlarına en uygun ve ekonomik ürünleri üreterek satış ve pazarlama ağını geliştirirken tam zamanında teslimat prensibi ile hatasız sevkiyat sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor. Yeni Renault Trucks kamyonları ile ilgili açıklamada bulunan Ateşsan Ambalaj A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Ateş; “Hadımköy ve Gebze’de bulunan iki ayrı tesisimizde 150.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahibiz. Farklı sektörlerdeki her türlü mukavva ambalaj tipini kullanan müşterilerimize ürün sunuyoruz. Müşterilerimiz ile yarattığımız güven ilişkisinde ürünlerimizin kalitesi kadar teslimatlarını da çok önemsiyoruz. Bu nedenle filomuz için araç seçimlerimizde oldukça titiz davranıyoruz. Filomuzda 2012’de teslim aldığımız Renault Trucks’ın aynı segmentteki bir önceki modelini kullanıyorduk. Yeni Renault Trucks D-MED kamyonları ise yine sınıfında sunduğu ayrıcalıklar nedeniyle tercih ettik” diye belirtti. 

İstanbul Sanayi Odası’nın yayınladığı en büyük ikinci 500 sanayi şirketi arasında yer alan Ateşsan, Marmara ve Trakya bölgesi ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye geneline ürünlerini sevk ediyor. Teslimatlar hem öz mal araçlar hem de taşeron iş ortakları aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ateşsan’ın özmal araçları, yıllık ortalama 50 bin km yol kat ediyor.  

Kadir Ateş; “Fabrika konumlarının pazara yakın olması, ürünün müşterilerimize ulaştırılması konusunda hizmet kalitesini artırıyor. Hizmet odaklı yaklaşımımız ve araç tipi çeşitliliği ile gidilmesi en zor lokasyonlardaki müşterilerimize dahi ürün miktar ve tipine göre dağıtım yapıyoruz. Parsiyel dağıtım ile gerektiğinde 1 palet ürün bile teslim ediliyor. Bu tip bir taşımacılıkta araçlarınızın performans, verimlilik ve donanımları önem taşıyor. Renault Trucks D-MED serisini incelediğimizde aynı segmentteki araçlara göre sundukları ideal taşıma kapasitesi, gelişmiş donanım ve araç özellikleri ile düşük yakıt tüketimi bu kamyonları tercih nedenlerimiz oldu” diye belirtti.  

Yakıt maliyetlerindeki artışın tüm ürün maliyetlerine yansıdığının altını çizen Kadir Ateş; “Bu nedenle ürünlerimizin nakliyesinde en tasarruflu çözüme odaklanarak Renault Trucks D-MED kamyonları filomuza kattık. Bu araçlar, düşük yakıt tüketimi ile çevreci politikamızı da destekliyor. Daha az yakıt ile daha yüksek hacimde ürün taşıyarak maliyetlerimizi iyileştirmenin yanı sıra düşük emisyon değerleri sağlayacağız” dedi. 

Renault Trucks D-MED serisi, tonaj, kasa uzunlukları ve sağladığı avantajlı hacimler sebebiyle sınıfında ön plana çıkıyor. 250 bg ve 280 bg alternatifleri, 4x2 ve 6x2 seçenekleri ile sunulan Renault Trucks D-MED kamyonlar, tam otomatik şanzıman, havalı süspansiyon ve klima donanımı ile segmentinde opsiyonel olan birçok özelliği standart hale getiriyor. 

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “Renault Trucks D-MED kamyonlar, Ateşsan’ın dağıtım operasyonlarında tüm beklentilerini karşılayacak. Sınıfının en ekonomik yakıt tüketimine sahip olması nedeniyle de memnun kalacaklarına inanıyoruz. Aracın dizayn ergonomisi sebebiyle manevra kabiliyetinin yüksek olması ise her türlü bölgeye dağıtım operasyonlarını kolaylaştıracak” şeklinde belirtti.