Ülkemizin ilk ve tek lojistik fakültesi olan İ.Ü Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi 1999 yılından bu yana her yıl sektöre yüzlerce genç lojistikçi kazandırıyor. 2022-2023 akademik yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler, diplomalarına kavuştular. Keplerini havaya fırlatarak mezuniyeti kutlayan ve sektöre adım atan öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı. Mezun olanlara diplomaları İ.Ü Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Mehmet Adak, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Levent Şahin, UND Başkan Yardımcıları Fatih Şener, Ahmet Yayman ve UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel tarafından verildi. 

İ.Ü Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Dekanı Mehmet Adak, açılışta yaptığı konuşmada, fakültelerinin sektörde bir ilki başlattığını ve lojistik eğitimde öncü olduğunu belirterek, “Artık bu büyük aileyi dışarda temsil edeceksiniz. Burada eğitim almış öğrenciler olarak çok şey öğrenmiş olarak mezun oluyorsunuz. Bizler de sizlerden çok şey öğrendik” dedi. 

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Levent Şahin de “Türkiye’nin ilk ve tek lojistik fakültesinden mezun oluyorsunuz. Ancak bugünün kahramanları aileler” dedi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Şahin “Mezun olduktan sonra da çalışmalarınıza devam edin. Bu mezuniyet bir başlangıç. Niteliklerinizi sürekli olarak geliştirin” ifadelerini kullandı. 

Öğrencilerden Beyza Altındiş de tüm mezunlar adına bir konuşma yaptı.  Altındiş, “Meslek hayatımıza başlarken ülkemizi lojistik alanında hak ettiği noktaya taşımak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. UND’ye verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Altındiş, “Tüm hocalarıma ve canım aileme de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.