Alman otomotiv parçaları üreticisi ZF, Berlin merkezli 20 çalışanı bulunan ileri takograf teknolojisi şirketi Intellic Germany'yi satın aldı. Bu hamle, ZF'nin Hizmet Olarak Taşımacılığı (TaaS) etkinleştirme hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli bir adımı temsil ediyor.

Filo müşterilerine önemli katma değer sağlama potansiyeline sahip olan ZF, mevzuat uyumluluğunu sağlamak için kalan sürüş süresi sınırlarını görüntüleyen tam bir dijital hizmet sağlayıcısı olma konumunda olacağını söylüyor.

Filoların ihtiyaç duyduğu tüm dijital yazılım ve donanım çözümlerini tek bir kaynaktan sunan ZF, tıpkı sürüş ve dinlenme süreleri gibi takograf güncellemelerinde olduğu gibi, geleceğe dönük yetenekleri kablosuz yazılım güncellemeleriyle entegre edecek. ZF'nin üreticiler için değer katan takograf yetenekleri, hız, sürüş ve dinlenme süresi verilerini araç panolarına entegre etmek için basit bir çözüm sunuyor.

Güvenilir akıllı takograf verilerinin ZF'nin kısa süre önce piyasaya sürdüğü SCALAR filo düzenleme platformuyla entegrasyonu, filo verimliliğini önemli ölçüde artırmaya yardımcı olmak için daha verimli rotalama, sevk ve sürücü programlamayı mümkün kılacak.

Kaynak: trans.info