Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, 2020 ve 2021 yılında olduğu gibi bu yıl da müşteri memnuniyeti en yüksek, şikayet oranı en düşük ve tercih edilme oranı en yüksek kargo şirketi olarak yollarına devam etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Özellikle son 3 yılda Yurtiçi Kargo’nun yaptığı tüm yatırımların, müşteri memnuniyeti odaklı olduğunu belirten Fatih Önyol, açıklamalarına şöyle devam etti:

 

Türkiye’nin en büyük kargo şirketiyiz

Son 3 yılda çok büyük yatırımları hayata geçirdik ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl hizmete aldığımız saatlik 30 bin kargo işleme kapasitesiyle Türkiye’nin en büyüğü olan Haramidere Otomasyonlu Aktarma Merkezimiz bunlardan sadece biri. Sadece son bir yılda yüzden fazla birim açmış, binlerce kişiye iş imkanı sunmuş durumdayız. 40 yıldır olduğu gibi bugün de hem personel sayısı, hem araç sayısı, hem de şube/birim sayısı ile Türkiye’nin en büyük kargo şirketiyiz.

 

 

“Her bir şikayet bizim için müfredat oluyor” 

Biz büyük eğitimci, vizyoner iş adamı Dr. İbrahim Arıkan’ın kurduğu, 40 yıldır sektörüne liderlik eden bir markanın temsilcileriyiz. Müşteri memnuniyeti konusundaki başarımızın arkasında yatan en büyük sır, müşterilerimizden gelen her şikayeti, eğitim müfredatımızın bir parçası olarak görmemizden kaynaklanıyor.

Gelen şikayetleri, müşteri memnuniyetine giden yolun haritası olarak görüyoruz ve tekrarı yaşanmaması için de tüm aksiyonları alıyoruz. Başarımızın arkasında yatan sır budur.”