2023'te 19 yeni şube açtıklarını ve birim sayılarının 1300 seviyesine erişmiş durumda olduğunu aktaran Önyol, Yurtiçi Kargo ile çalıştığı için mutlu olan müşterilerinin sayısını artırmak istediklerini vurguladı. Önyol açıklamalarına şöyle devam etti:

“Önümüzdeki bir yıl içerisinde 6 büyükşehrimizde yeni nesil otomasyon teknolojileriyle donatılmış aktarma merkezleri inşa etmeyi hedefliyoruz. Çok daha hızlı çok daha kaliteli hizmet verebilmek için önümüzdeki dönemde sadece operasyonel projeler için 1 milyar TL yeni yatırım planımız bulunuyor. Ayrıca Yurtiçi Kargo'nun genel müdürlük binasında kurulu resmi bir AR-GE Merkezi var. Bu merkezimizde bugüne kadar birçok teknoloji ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. 2023-2024 yılı için de kargo operasyonları ve müşteri talepleri alanında daha güçlü altyapılar kurarak müşterilerimize daha hızlı ve şeffaf bir hizmet sunmak istiyoruz.”

Türkiye'nin en büyük elektrikli kargo filosuna sahip şirketiz

Önyol, daha çevreci kargo faaliyetleri için de yatırım palanlarının olduğundan bahsetti. Hali hazırda Türkiye'nin en büyük elektrikli kargo filosuna sahip şirketi olduklarını belirten Önyol, “Bir taraftan araç sayımızı artırırken bir taraftan da temiz enerji kullanan şubeler konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz."  dedi.