Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Alet ve Makine Test Merkezi’nin Müdürü Meltem Deniz Can, Bölüm Şefi Dr. Barış Özgür Koçtürk, Hattat Traktör Genel Müdürü Tunç Doğan, şirket yöneticileri ve çalışanlarının katılımı ile Türkiye’nin ilk özel sektör ‘’BumpTrack Test Standını’’Tamtest ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde açılışı yapıldı.


Römorklar için BumpTrack testi Türkiye'de en kapsamlı olarak Ankara’da Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğü’nde 10 ton sınırına kadar yapılabilmekteydi. Hattat Traktör, bir ilke imza atarak 10 ton üzeri römork testlerinin yapılmasına imkan veren test standını faaliyete geçirdi.
Genel Müdürümüz Tunç Doğan açılışta yaptığı konuşmada,  2022 yılında hedeflerini daha da büyüttüklerini ifade etti. Doğan, “Kalite faaliyetlerine yapmış olduğumuz yeni yatırımlar, nitelikli iş gücü ve  modern fabrika  sistemi sayesinde tarım sektörüne  en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Fabrikamızda açılışını yaptığımız BumpTrack  Test Standı ülkemizin ihtiyacı olan 10 ton üzeri tüm römork zirai kredilendirme ve traktörlerin AR-GE ömür testleri yapılabilecek. Türkiye'deki tüm tarım makinesi üreticisi firmalar buradaki test Standından hizmet alabilecekler. Test standında yapılan deneyler Tamtest Yetki ve işbirliği çerçevesinde yapılacak olup, zirai kredilendirme testlerinde de geçerli olacak” dedi.