Dünyanın en büyük üç inşaat makinesi üreticisinden biri olan XCMG, Temmuz 2022'de yeni XCA400L8 arazi vinçlerine ilk entegrasyonundan bu yana Allison 4970 Özel Serisi™ (SP) şanzımanın olağanüstü performansını deneyimledi. 

XCMG Vinç Satış Genel Müdür Yardımcısı Ma Qingjie, açıklamasında; "XCMG ve Allison, 10 yılı aşkın süredir başarılı bir iş ortaklığı yürütüyor. 60 tonluk vinçlerin ardından 100 ve 130 tonluk ve şimdi 300 ila 500 tonluk yeni arazi tipi vinçlerimizin şanzıman donanımını sağlayan Allison, her zaman yüksek kaliteli ürünleri ile güvenilir performansları sayesinde araçlarımızı destekledi. Hızlı, doğru ve istikrarlı arazi vinçleri geliştirerek sektöre liderlik etmek için Allison ile güçlerimizi birleştirmeye devam edeceğiz" dedi. 

Aralık 2021'de sertifikasyon sürecini tamamladıktan sonra XCMG, Allison'ın kendini sahada ispatlamış 4000 Serisi™’nin güncellenen versiyonu olan 4970SP şanzımanı entegre eden ilk üreticiydi.

Allison Transmission Asya Pasifik Bölgesi Satış Direktörü Brian Geiselhart ise konuyla ilgili; "Allison 4970SP şanzımanımızın XCMG'nin arazi vinçlerine başarılı entegrasyonu, Allison'ın müşteri odaklı inovasyona bağlılığını gösteriyor. Dünya çapındaki büyük altyapı uygulamaları için benzersiz performans ve üretkenlik sağlayan çözümler geliştirmek üzere XCMG ile devam edecek iş birliğimizi heyecanla bekliyoruz" diye belirtti. 

Allison 4970SP, yedi ileri ve iki geri vites ile maksimum 597 kilovat güce ve 3.200 Newton metreye kadar torka sahip. Allison tam otomatik şanzıman, Shanxi Eyaletindeki Datong yakınlarındaki Fengpei Demiryolu Köprüsü inşaatı ve rüzgar türbini kurulum projesinde kanıtlandığı gibi geliştirilen sürüş, yokuş çıkma ve manevra kabiliyeti ile araç verimliliğini artırıyor.