Volvo Trucks’ın Kayseri’deki yeni bayi ve servis noktası Kayseri Motorlu Araç hizmete açıldı. 4 bin metrekaresi kapalı toplam 14 bin metrekareden oluşan tesiste 41 çalışan görev yapacak. Tesis konumu itibariyle sadece Türk araçlarına değil yabancı araçlara da hizmet sunacak. 

Volvo Trucks yeni bayisi Kayseri Motorlu Araç 28 Eylül’de yapılan törenle açıldı. Markanın en büyük tesisi olan Volvo Trucks’ın bölgede güçlenmesine büyük katkısı olacak tesis, bölge ekonomisine değer katacak. Tesisin açılışına bölge nakliyecilerinin yanısıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da katıldı. 

FARUK ÖZALTIN: VOLVO TRUCKS İLE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ

Kayseri bölgesi ve çevre illerden çok sayıda nakliyecinin katıldığı tesisin açılışında konuşan Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, 4 bin metrekaresi kapalı toplam 14 bin metrekare alan üzerine kurulu tesislerinde hizmet vereceklerini söyledi. Özaltın, “Taşımacılık sektörü için büyük öneme sahip bölgemizde hizmet kalitesi ile ön plana çıkan Volvo Trucks ile omuz omuza çalışacağız” dedi.

 

EŞREF ZEKA: STRATEJİK BİR KONUMDA OLAN TESİSİMİZ İLE HİZMETE BAŞLADIK

Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Kayseri’nin stratejik konumuna vurgu yaparak lokasyonun taşımacılık sektörü için önemli olduğunu belirtti. Zeka, “Özaltın Grup bir çok sektörde hizmet veriyor. Volvo Trucks tesisini Kayseri’de ve diğer illerde geliştirmeye devam edeceğiz. 42 çalışanımız istihdam edilecek, sadece yerli müşterilerimize değil yabancı müşterilerimize de hizmet vereceğiz. Bölge ekonomisine ve karayolu taşımacılığına değer katacaktır. 2017 yılında Volvo Trucks distribütörlüğünü aldık ve yatırımlarımıza bu süre içerisinde devam ettik. Marka olarak satış sonrası hizmetlerde ürünlerimiz gibi öne çıkmak istiyoruz. Türkiye genelinde 12 kritik noktada tüm tesislerimizi hazır vaziyette sizlerin hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE VE SİZLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİSİNİZ

Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Erik Lindström yaptığı konuşmada  “Türkiye bizim önemli bir pazar ve sizler de bizim için son derece önemlisiniz. Bizimle ortak çalışan Temsa’nın ciddi taahhütlerde bulunduğunu bu tesis ile görebiliyoruz” diyerek Volvo Trucks’ın dünyadaki konumuna vurgu yaptı. Başkan Yardımcısı, Lindström “Hidrojene de içten yanmalı motorlara da yatırım yapıyoruz. Tüm yaptıklarımızı ortaklarımızla müşterilerimizle birlikte yapmaya çalışıyoruz. 5 yıldır Temsa ile son derece uyumlu şekilde faaliyetlerimizi sürdürdük. Sizinle Temsa olarak Volvo Trucks ve Kayseri Motorlu Araçlar olarak birlikte olmaktan son derece mutluyuz”dedi. 

Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Erik Lindström, Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın'a plaket sundu.