Iveco Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, ağır vasıta pazarı hakkında bilgiler vererek Iveco olarak pazardaki konumlarını ve operasyonlarını değerlendirdi. 

Işınak, sektörde araç talebinin devam ettiğini ancak kredilerdeki ve ikinci eldeki sıkışıklık noktasında müşterilerin ve kendilerinin çözüm noktasında sorunlar yaşadıklarını söyledi. 

Lojistik sektörünün büyüdüğü aktaran Işınak, Türk lojistik sektörünün dünyada güçlendiğini ve pozisyonunu geliştirdiğini anlattı. 

Sektöre araç temini noktasında sorunların devam ettiğini söyleyen Işınak, “Iveco olarak gelen üretimin tamamını satıyoruz. O yüzden bayiler, satış teşkilatları, satış sonrası hizmetler tamamen heyecanla sahada hizmet veriyorlar. Bu talebin canlı olması motivasyonu da artırıyor” dedi.

3.5 ton üzeri toplam pazarda son 3 yıldır pozisyonlarını koruduklarını ve ithal markalar arasında ilk sırada bulunduklarını aktaran Işınak, “Bu açıkcası bizi ciddi anlamda motive ediyor. Bu sene de iyi gidiyoruz. Her ay düzenli değil ama 2 ayda bir gemi intikal ediyor, üretilen araçları getiriyoruz” dedi.

Işınak, Türkiye’de küçük, orta ve ağır vasıta satışlarının devam ettiğini, otobüs satışlarına başladıklarını söyledi. 

Iveco’nun elektrikli kamyonunun da Avrupa ile eş zamanlı olarak ülkemizde pazara sunulacağını söyledi.