Anlaşma kapsamında; Şian (Xi’an) – Taşkent arasında, YTO Cargo Airlines uçakları ve ekibiyle haftalık 4 sefer icra ediliyor. Bu seferlerdeki çıkış ve varış kargo kapasitesi ise bütünüyle Turkish Cargo’nun kullanımında müşterilere sunuluyor. Çin çıkışlı kargolar, iş birliği kapsamında Şian’dan Taşkent’e aktarıldıktan sonra aynı gün içinde Türk Hava Yolları’na ait Taşkent – İstanbul seferlerine bağlanıyor. Türk Hava Yolları’nın tarifeli yolcu ve kargo seferleri ile İstanbul Havalimanı’ndaki mega kargo tesisine getirilen kargolar, buradan Turkish Cargo’nun geniş uçuş ağındaki alıcılarına ulaştırılıyor.

İş birliği hakkında değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen; “Bugünkü küresel ticaret ağını düşündüğümüzde gerek üretim kapasitesi gerekse ekonomisiyle Çin, en kritik oyuncular arasında yer alıyor. Bu bakımdan YTO Cargo Airlines ile kurduğumuz iş birliğimiz, ülkeler arası bağlantının güçlendirilmesi ve tedarik zincirinin sürekliliği açısından stratejik bir öneme sahip. Bu yeni iş birliğiyle dünyanın dört bir yanından müşterilerimize Çin çıkışında ve varışında alternatif çözümler üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

YTO International CEO’su Jian Sun; “YTO Express ailesi olarak Turkish Cargo ile iyi ilişkiler ve güçlü iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortak girişim üzerinden Çin ve dünyanın geri kalanındaki müşterilerimize hızlı, kesintisiz ve pratik çözümler sunuyoruz. İş birliğimizin gelecek dönemde genişleyerek devam etmesini temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına geliştirmeye devam ediyor. Taşıyıcı, her geçen gün artan lojistik talebe yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, bölgesel ticareti geliştirirken iş ortaklarına da destek olmayı sürdürüyor.