Bu yıl ilk kez Ticaret Bakanlığı desteği ile Münih Lojistik Fuarı’nda Türk pavilyonu kurulacak ve burada lojistik firmaları hizmetlerini ziyaretçilerle paylaşacaklar.

Dünyanın en büyük lojistik fuarı olan Transport Logistic Munich (Münih Lojistik ve Taşımacılık Fuarı) bu yıl 9-12 Mayıs tarihlerinde kapılarını açıyor. Fuara Türk nakliyecilerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Fuara katılmak isteyen lojistik işletmeler, Ticaret Bakanlığı teşvikinden yararlanabiliyor. Teşvik alan firmalar DEİK/Lojistik İş Konseyi tarafından kurulacak Türk Pavilyonunda stant açarak müşterilerini ağırlayacaklar. 

UND üyelerini bilgilendiren bir mail atarak bu yıl daha büyük alanda milli katılım organizasyonunun yapılmasının planlandığını bildirdi. 

“Yük taşımacılığı ve lojistik hizmetleri, yük taşımacılığı sistemleri, IT/telematik, e-ticaret, telekomünikasyon, intralojistik, depo yönetim sistemleri, otomatik kimlik ve paketleme alanında firmaların yer aldığı bahse konu uluslararası fuarda, 2019 yılında 77 metrekare alanda Türkiye Pavilyonu kurulmuştur. Bu yıl yapılacak fuarda ise, artan talebi karşılamak ve Türk lojistik sektörünü etkin bir şekilde tanıtmak amacıyla 255 metrekarelik bir stand alanı ile katılım sağlanması planlanmaktadır. Anılan Fuar, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenmekte olup, söz konusu destek kapsamında, pavilyon katılım ücretinin %60’ı ve şirket başına iki kişinin ekonomi sınıfı uçak biletinin %60’ı Ticaret Bakanlığı tarafından geri ödenmektedir” denildi. 

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 11 KASIM

DEİK/Lojistik İş Konseyi tarafından Transport Logistic Munich 2023 Fuarında kurulması planlanan Türkiye pavilyonunda yer almak isteyen lojistik firmaların en geç 11 Kasım 2022 tarihine kadar bağlantısında yer alan katılım formunu doldurmaları ve avans ücretinin ödeme dekontunu Sektörel İş Konseyleri Direktörlüğüne (Çiğdem Birgin, tel: 0 212 339 50 49, [email protected] ) iletmeleri gerekiyor.