Lojistik sektörüne hızlı bir giriş yapan uluslararası dijital taşımacılık platformu TruKKer, Türkiye yapılanmasını sektörün deneyimli isimleriyle güçlendirmeyi sürdürüyor. Son olarak iki yeni genel müdür yardımcısı ataması gerçekleştiren şirket, lojistik sektöründe uzun yıllardır çalışan önemli isimleri bünyesine dahil etti.

TruKKer Türkiye’nin Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Burak Kuran, Saint Benoit Lisesi’nin ardından Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2007’de Cenk Denizcilik’te adım atan Kuran, ardından 2009 yılında Borusan Lojistik’e geçti. Burada birçok farklı görevlerde bulunan Kuran, 2015-2019 yılları arasında şirketin Orta Doğu ve Orta Asya Satış ve Operasyon Müdürlüğünü yürüttü. Kuran, son olarak DSV Global Taşımacılık ve Lojistik firmasında Kıdemli Müdür olarak çalışıyordu.

Şirketin Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirilen Emir Buğra Gönültaş ise Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi bölümü mezunu. İş hayatına 2006 yılında Borusan Lojistik’te başlayan Gönültaş, aynı şirkette sırasıyla; Finans Müdürü ve Yabancı Ülkeler Mali İşler Müdürü olarak çalıştı. Emir Buğra Gönültaş, son olarak 2017 yılında geçtiği Ekol Lojistik’te Uluslararası Muhasebe Müdürü olarak görev yapıyordu.