5. Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi “Yeşil Mutabakat” temasıyla başladı. Zirvenin açılışını yapan Treyler Sanayicileri Derneği Başkanı Yalçın Şentürk, Türk treyler sektörünün dünyaya örnek olduğunu belirterek “Geçen yıl 60 bin treyler ürettik. 2023 yılında bunun da üstüne çıkacağız” dedi.

Treyler sektörünün daha fazla üretim, daha fazla ihracat için çalıştığını aktaran Şentürk, bundan sonraki gidecekleri yolun yeşil-çevreci yol olduğunu kaydetti. Şentürk, “Zirvemizin temasını ‘yeşil mutabakat’ olarak belirlerken, bu talepleri dikkate aldığımızı göstermek istedik. İnanıyorum ki bu zirve herkes için iyi fikirler, iyi bir motivasyon kaynağı olacak” diye konuştu. 

Başkan Şentürk yaşanan deprem felaketi sonrası TREDER’in yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Felaketin ardından treyler üreticileri olarak ‘Afet Treyler’ini hayata geçirdiklerini aktaran Şentürk, “Yaşanan sorunları-ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Ufuk kardeşimizin liderliğinde bu treyleri dizayn ettik. Tamamen gönüllülük esasına dayanan bu projeye katkı veren; Koluman, Özünlü, Saf Holland, Krone, Orthaus, BPW Kadesan, Nevpa, Yalçın Dorse, Schmitz Cargobull, Alkan Group, Seyit Usta, Efe, Özgül, RigaWood, FY Industry, Scorpion firmalarına bir kez daha huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.