Transbatur Lojistik Sahibi Mehmet Dilmen, çocukluk aşkım dediği Volvo Trucks ile 40 yıl önce tanıştığını söyleyerek, “Çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Bu bayrağı sallamaya devam edeceğiz” dedi.  

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm: Transbatur ailemizin bir parçası

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, yaptığı konuşmada Volvo Trucks hakkında bilgiler verirken yapılan 202 adetlik teslimatın Transbutur’a yapılmasının öneminin altını çizdi. 

Başkan Alm özetle şunları söyledi: 

“Türkiye bizim için önemli bir pazar. 150 ülkede operasyonumuz var. 1.2 milyon kamyonumuz dünya yollarında. 2022 yılında rekor kırdık ve 147 bin 421 kamyon sattık. Güvenli, verimli ürünler geliştiriyoruz. Marka imajında da lideriz. Güçlü bir finansal duruma sahibiz. Başarılarımız müşterilerimize bağlı. Müşterilerle güçlü iş birliği yapmadan olmaz. Başarımızı müşterilerimizle birlikte inşa ediyoruz. 

40 ÜLKEDE 7 BİN ELEKTRİKLİ KAMYON SATTIK

Dönüşüme büyük yatırımlar yapıyoruz. Daha önce bu kadar yatırım yapmamıştık. Dönüşümün öncüsü olmak istiyoruz. Karbondioksit salımının azaltılması gerekiyor. Fosil olmayan enerji kaynaklarına odaklanıyoruz bu anlamda geniş bir gama sahibiz. 6 farklı ürünümüz var. 2019 yılından bu yana 40 ülkede 7 bin adet elektrikli araç sattık. Avrupa’da piyasa payımız yüzde 50. Diğer bölgelerde de payımız fazla.

Yenilenebilir enerjide tam bir ürün portföyü oluşturacağız. Bütün ulaşım segmentlerine ürün üreteceğiz. 2030 yılı itibarıyla satış hacimimizin yüzde 50’si, 2050’de bütün segmentimiz yenilenebilir enerjiden olacak.

TÜRKİYE’DE YILI 3 BİN ADETLE KAPATACAĞIZ

Türkiye’de güçlü bir pozisyondayız. 3 bin adetlik bir hacim hedefliyoruz. Servis ağımızı artırdık. Bu piyasada başardıklarımızla gurur duyuyoruz. Yatırımlarımıza devam edeceğiz. Türkiye en hızlı büyüdüğümüz ülkelerden biri. 

202 adetlik aracı Transbatur’a teslim edeceğiz. Bunun içinde elektrikli araç da var. Önümüzdeki yıllarda bu ortaklı daha da geliştireceğiz. Bunu bir aile ilişkisi olarak görüyoruz. 

Elektrikli araçlar Türkiye için de taşımalara  uygun. Bunu göstermek istiyoruz. Daha fazla firma sizin önderliğinizi takip edecek. Türkiye güçlü oldukça biz de güçlü olmaya devam edeceğiz. 

Bu modelin seri üretiminde 30’uncu yılını kutluyoruz. Bu araçtan 1.3 milyon birim sattık.”

Mehmet Dilmen: Volvo Trucks benim çocukluk aşkım

“Geçmişten geleceğe diye bir sloganımız var. Ben de bu geleceği aileme teslim ediyorum. Volvo benim aşkım, hayalimdir. Volvo benim her şeyim” diyen Mehmet Dilmen şunları aktardı:

“Transbatur Lojistik olarak hizmet verdiğimiz her alanda geliştik. Volvo Trucks kamyonları ile müşterilerimize avantajlar sağlıyoruz. Bugün burada birlikte büyüyeceğimiz iş birliğini yaşıyoruz. Bize destek olan Marubeni’ye teşekkür ediyorum. Yurtdışından gelen dostum kardeşim Başkan Alm’e teşekkür ediyorum. 

Şu anda çocukluğumun hayalini yaşıyorum. Ben 7 yaşında babamı kaybettim. O gündür bugündür savaşıyorum. 7 yaşında Volvo ile tanıştım ve aşık oldum. Bu bayrağı sallamaya devam edeceğiz.”

Başkan Yardımcısı Lindström: Mehmet Dilmen gibi insanlar toplumu taşıyor

Transbatur Lojistik Sahibi Mehmet Dilmen’in sektöre başlaması ve ulaştığı noktaya dair düşüncelerini paylaşan Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Erik Lindström şunları kaydetti: 

“Ben bir resim gördüm. Mehmet Dilmen Çok gururlu bir mülk sahibiydi. Kariyerini Volvo Trucks ile başlattı. Cidi bir kararlılıkla cesaretle bugün geldiği yere bir bakın. Ben böyle bir şeyi gördüğüm zaman duygusallaşıyorum. Mehmet Dilmen  gibi insanlar toplumu taşıyor aslında. Toplumu inşaa ediyorsunuz. Gurur duymakla haklısınız ben de sizinle tanışmaktan gururluyum. Mehmet Dilmen’i Volvo’nun elçisi olarak tanıyoruz.”

Eşref Zeka: 40 yıllık Volvo’cu  

Marubeni Dağıtım CEO’su Eşref Zeka, da yaptığı konuşmada Transbatur’un Volvo ailesi için önemine değindi:

“Bu sene ciddi performansa imza attık. Bu teslimatlar devam ediyor. Bugünki teslimatin bizler için önemli yeri var. Ben 2017 yılında Marubeni’ye başladım, Mehmet Dilmen 40 sene önce başladı. Volvo’nun elçisi gibi oldu, alinin bir parçası olarak görüyoruz. 

Önümüzde sürdürülebilirlik yolculuğu var. Elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Volvo Trucks bu alanda Avrupa’da öncü. Elektrekli kamyonlarda insiyatif alarak bayağı bir yol almış durumda. Biz de Türkiye’de elimizden geleni yapmayı prensip edindik. 

202 kamyonun içinde 2 elektrikli kamyon olacak. Bu sayılar arttıkça önümüzdeki dönemde çevreye önemli katkılar sağlıyor olacağız. 

Volvo her geçen yıl önemli işlere imza atıyor. Bunu yaparken Marabeni’nin kendi ekibinin çok büyük katkısı var. Volvo ekibinin bize sürekli desteği oluyo. Volvo Finans’tan da yeterince destek görüyoruz. Şartlar bir araya geldiği için ciddi gelişmeler görüyoruz. Gelecekte de güzel işlere imza atıyor olacağız.”

Kıvanç Kızılkaya: Mehmet Dilmen ile bir hayali gerçekleştirdik

Marubeni Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya:

“İşe başladığım 2018 yılında bir hayalimiz vardı ve Mehmet Dilmen ile konuştuk. Satışları nasıl artırırız nasıl yaparız diye. Bugün 3 bin adetlere gidiyoruz. Amacımız burayı korumak ve mevcut müşterilerimizle devam etmek. 12 servis noktamız ile her noktada hizmet ediyoruz. Bizim müşterilerimiz uçtan uca hizmet veriyorlar biz de onlara uçtan uca çözüm veriyoruz. 6 sene içerisinde geldiğimiz noktada başarılı olduğumuzu gördük.”