Transit geçiş süreçlerini hızlandıran çözümleriyle sektörden yoğun talep gören TOBBUND, 15’incisi düzenlenen logitrans Fuarı’nda yerini aldı. Arka arkaya 10’uncu kez fuara katılan ve her yıl yeni bir hizmeti lanse eden firma, bu yıl Kolay Transit Merkezi’ni tanıttı. 

TOBBUND Lojistik Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uylukçu, kuruldukları günden itibaren fuara katıldıklarını ve 10.yıl Katılım Sertifikasını aldıklarını belirterek, müşterileriyle buluşmanın, onlara sundukları hizmetleri anlatmanın kendileri için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. 

“Her yıl yeni bir hizmetle fuara geliyoruz” diyen Uylukçu, geçtiğimiz yıl Hırvatistan ofisinin ve burada sundukları hizmetlerin tanıtımını yaptıklarını, bu yıl da “Kolay Transit Merkezi”ni lanse ettiklerini söyledi. Aldıkları İzinli Gönderici Belgesi sayesinde Edirne’deki tesislerine gelen araçların 45 dakika içinde mühürlenip transite çıkabilir hale geldiğini kaydeden Uylukçu, “TOBBUND üyesi firmalarımız iç gümrüklere uğramadan doğrudan Edirne’deki Kolay Transit Merkezi’ne gelerek burada işlemlerini hızla bitirip yola çıkacaklar. 15 saati bulan işlemi 45 dakikada tamamlıyoruz” diye konuştu. 

İhracattaki transit beyannamelerinde bu yıl pazar paylarını yüzde 50’nin üzerine çıkardıklarını, ithalat beyannameleri ile birlikte toplam pazar paylarının yüzde 40’ın üzerinde olduğu bilgisini veren Uylukçu, tanıtımını yaptıklarını Kolay Transit Merkezi ile pazar paylarının da artacağını aktardı.

Uylukçu, önümüzdeki dönemde müşterilerine yeni sürprizleri olacağını, Avrupa’da büyük organizasyonlarla birlikte hareket ederek, yeni iş birlikleriyle hizmetlerini daha da yaygınlaştıracaklarını söyledi. Yurtdışı ağlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Uylukçu, “Şu anda 7 merkez ofisimiz var. Diğer partnerleri dahil ettiğimizde 82 lokasyonda müşterilerimize hizmet üretiyoruz” dedi. 

TOBBUND standı UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UTİKAD Başkanı Ayşem Ulusoy ve UND Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet tarafından ziyaret edildi.