banner126

Salgın sonrası, ilk DAF kamyonu tekrar üretim hattından çıktı

Eindhoven (Hollanda), Westerlo (Belçika) ve Leyland (İngiltere) 'deki DAF fabrikaları faaliyetlerini başarıyla yeniden başlattı. Son dört hafta boyunca fabrikalar yeni hijyen ve sosyal izolasyon önlemlerini uygulamaya koydu. DAF Başkanı Harry Wolters: “Çalışanlarımızın sergilediği yaratıcılık ve özveri ile gurur duyuyorum. Artık müşterilerimize piyasadaki en iyi kamyonları tedarik etmeye devam edebiliriz ” dedi.

banner132
Salgın sonrası, ilk DAF kamyonu tekrar üretim hattından çıktı
banner95

DAF’ın Hollanda, Belçika ve İngiltere’deki üretim tesislerinde yüzlerce iş istasyonu değerlendirildi ve ayarlandı. Görevler ayrıldı, rotalar ve çalışma çizelgeleri değiştirildi. İşçilerin en az 1,5 metrelik bir mesafeyi korumalarına yönelik tedbirler uygulanmış ve temizlik ürünleri geniş çapta kullanıma sunuldu. Önlem olarak, üretim personeli de artık yüz maskesi de takıyor.

“Şu an üretim rakamları konusunda daha az endişeliyiz,” diyen Harry Wolters, şunları söyledi: “Bunun yerine DAF ve Leyland Trucks çalışanlarının güvenliği bir numaralı önceliğimiz. Bu nedenle üretim hacmi hala nispeten düşük. Tam olarak güvenli olduğunda hacmi arttıracağız. Müşterilerimize tekrar kamyon tedarik edebileceğimiz için çok memnunuz çünkü nakliye, toplumun düzgün işlemesinde hayati bir rol oynamaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner104