banner201

Şahinkaya: "Koçaslanlar'da hedef koşulsuz müşteri memnuniyetidir"

banner250

Koçaslanlar Motorlu Araçlar Servis Müdürü Ercan Şahinkaya, müşteri memnuniyetinin vazgeçilmez hedefleri olduğunu belirterek, "Araçların ilk günkü gibi uzun yıllar boyunca sorunsuz ve tam performanslı olarak çalışabilmesi için düzenli yapılacak olan bakımlar ve orijinal yedek parça kullanımı oldukça önem taşımaktadır" uyarısında bulundu.

Şahinkaya: "Koçaslanlar'da hedef koşulsuz müşteri memnuniyetidir"
banner231

2006 yılından itibaren 40 yılı aşkın sektörel deneyim ile, Türkiye’ nin en çok satan lider markası Renault ve müşteri tercihlerinde önemli yeri olan Dacia markasının bayiliğini yapan Koçaslanlar Motorlu Araçlar’ın Servis Müdürü Ercan Şahinkaya, satış sonrası hizmetler, araç bakımları ve garanti hakkında konuştu.

banner95

6 ilde, 17 ayrı lokasyon ile 37 dünya markasının bayiliğini yürüten Koçaslanlar Holding Grup şirketlerinden olan Koçaslanlar Motorlu Araçlar, satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Bursa İnegöl’de hizmet veriyor. Renault ve Dacia markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Koçaslanlar Motorlu araçlar, ayrıca 2. El satışı, 21 adet acenta markası ile sigorta ve kasko satışı ve satılan araçlara aksesuar ve lastik satışı hizmetleri sunuyor.

Araçların düzenli kontrol ve bakımlarının öneminden bahseden Şahinkaya, “Araçların ilk günkü gibi uzun yıllar boyunca sorunsuz ve tam performanslı olarak çalışabilmesi için düzenli yapılacak olan bakımlar ve orijinal yedek parça kullanımı oldukça önem taşımaktadır. Bu noktada bazı kullanıcılar sadece periyodik bakım zamanı gelen araçlarının bakımlarını yapmanın yeterli olabileceğini düşünmektedir. Ancak araç kullanılmasa dahi düzenli olarak kontrol edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örneğin fren hidroliği, motor yağı gibi kimyasal bir maddedir. Her ne kadar laboratuvar ortamında tüm testleri yapılmış olsa da 60.000 km veya 4 yılda bir değişmelidir. Değişmemesi durumunda fren mesafesi uzayacak, ayrıca fren devresindeki diğer parçalarda da hasara yol açacaktır. Aynı şekilde motor yağı ve motor yağının dolaştığı yağ filtresi, kimyasal özelliğini kaybetmesi nedeniyle yağlama ile yağın temas ettiği tüm parçaların olması gerekenden daha çabuk yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden yağ ve yağ filtresi değişimi, değişim için belirlenen kilometre dolmasa bile senede bir yapılmalıdır. Debriyaj seti de söz konusu durumu kapsamaktadır. Debriyaj seti tamamen kullanıcı ve aracın kullanıldığı yol ve koşullarla bağlı olarak azalma ve yıpranma göstermektedir. Bu nedenle düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir.” dedi.

Koçaslanlar Motorlu Araçlar’ın istenildiği durumda araçların garantilerinin uzatılabildiğini vurgulayan Şahinkaya, “Motorlu Araçlar olarak müşteri memnuniyeti vazgeçilmez hedefimizdir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak ve müşterilerimizin araçlarını çok daha uzun süreler boyunca sorunsuz ve güven içerisinde kullanabilmeleri için Maxi Garanti seçeneğimiz mevcuttur. Araç garanti süresi bitimine 6 ay kalana dek kullanılabilen Maxi Garanti yapıldığında, müşteri seçimine bağlı olarak bir veya iki yıl daha garantinin devamı sağlamaktadır. Böylelikle müşterilerimiz, araçlarını daha uzun süre boyunca garanti kapsamında kullanmaya devam etmektedir.” diye konuştu. 

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178