banner201

Doğalgazlı Iveco S-Way NP “2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” seçildi

Iveco S-Way NP 460’ın LNG’li versiyonu çekici kategorisinde 2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu Ödülünü kazandı. Bu yıl 5’incisi sunulan ödül, İtalyan dergisi Vado e Torno tarafından veriliyor. Kazananlar, profesyonel gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından Vado e Torno’nun geliştirdiği Sürdürülebilirlik Endeksine göre seçiliyor.

banner179
Doğalgazlı Iveco S-Way NP “2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” seçildi
banner95

2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu Ödülü’nü Iveco S-Way NP kazandı. Ödülle ilgili açıklama yapan Vado e Torno Editör Yardımcısı Maurizio Cervetto, “Iveco, S-Way NP ile uzun menzil alternatif çekişli araçlarda üretkenlik ve verimlilik bağlamında yeni bir referans noktası oluyor. S-Way sadece 1600 kilometre menzile sahip pazardaki tek araç olmasıyla değil; gazın kilogramı başına 4,1 kilometrelik yol kat etmesiyle de bir referans noktası oluyor. Hem içeriden hem dışarıdan her zamankinden daha sessiz” dedi.

Iveco Marka Başkanı Thomas Hilse, ise şunları aktardı: “Uzun mesafe taşımacılıkta sürdürülebilirliğe erişmemizde hayati bir role sahip olduğunu düşündüğümüz doğalgaz ile ilgili görüşlerimizi tescil eden bu önemli ödülden dolayı oldukça gururluyuz. Bu, hâlihazırda mevcut olan tek çözüm. Sıfır salınım yolunda bir başlangıç noktası ve Iveco S-Way bu yolun gerçekleşmekte olduğunun kanıtıdır. Aracımız, performansı, düşük toplam sahip olma maliyeti, sessiz çalışması ve uzun menzili ile finansal ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. Ek olarak sürücülere de kulak verdik ve sürücü kabinini evden uzakta ama kendilerini evde gibi hissedecekleri biçimde tasarladık. LNG dağıtım altyapısı, hızla gelişiyor ve hâlihazırda Avrupa’nın ana taşımacılık koridorlarını kapsayan bir ağ halini aldı. Farklı ülkelerin sunduğu sübvansiyon ve teşvikler bu araçları gittikçe artan bir biçimde daha karlı alternatif hâline getiriyor. Doğalgazlı çözümler için daha sık kapımızı çalan taşımacılara bakarak yaklaşımlarının değişmekte olduğunu görüyoruz. En önemlisi de biyo-LNG bugün bize sıfıra yakın salınım çözümü sağlayarak metandan üretilen mavi hidrojenle sıfır karbonlu taşımacılığın kapısını aralıyor.”

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178