banner201

DAF bayisi Mertsan, sektöre hızlı bir giriş yaptı

banner250

Birinci yılda 140, ikinci yılda 600 adet araç sattıklarını kaydeden DAF Bayisi Mertsan Motorlu Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Karahasan, bu yıl da hedeflene uygun olarak ilerlediklerini, ilk üç ayda 150 adet araç satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye’de iki tane büyük, yaklaşık 10 tane de tali servis açacakları bilgisini veren Karahasan, İstanbul’daki servisin Avrupa çapında bir merkez olacağını söyledi.

DAF bayisi Mertsan, sektöre hızlı bir giriş yaptı
banner231

Mertsan Motorlu Araçlar, 31 Mart-2 Nisan tarihlerinde bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı - Petroleum 2022 Fuarı’nda DAF XF 480 Space Cab ve DAF XF 480 Super Space Cab araçlarını sergiledi. Fuarda açıklamalarda bulunan DAF Bayisi Mertsan Motorlu Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Karahasan, iki yıl önce akaryakıt hizmetlerinin yanına DAF bayiliğini eklediklerini, işe ilk başladıklarında pandemi ile karşılaşmalarına karşın, otomotivdeki iddialarını gösterdiklerini söyledi. Birinci yılda 140, ikinci yılda 600 adet araç sattıklarını kaydeden Karahasan, servis yatırımlarını da hızlandırdıklarını Ankara, Samsun, Hopa, Mersin’de DAF yetkili servislerini açtıklarını sözlerine ekledi. Mayıs ayında İstanbul Şekerpınar’da Mertsan’ın ana merkezinin hizmete açılacağını aktaran Karahasan, Avrupa çapında satış ve satış sonrası bir merkez olacağını söyledi.

"İki tane büyük servis, yaklaşık 10 tane de tali servis açacağız. Mertsan finans sorunu olmayan bir firma. Rahatlıkla araç getirip, satabiliyoruz. Tecrübeli bir ekip işin başında. Başarımızı bu ekibe bağlayabiliriz” diyen Karahasan, hedeflene uygun olarak gittiklerini ilk üç ayda 150 adet araç satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.

banner95

Mertsan Motorlu Araçlar ekibi Petroleum 2022 Fuarı’nda araçlarını sergilediler.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 18:44

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178