banner126
banner156

Soğuk hava depoları için poliüretan sistemleri

banner157

Sebze, meyve, süt, dondurma ve et gibi ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklanması amacıyla yapılan soğuk hava depoları, yüksek enerji tüketimine neden olabiliyor. Bu tip uygulamalarda en etkili ısı yalıtımı elde edebilmek için ideal yapı malzemesi poliüretan paneller dikkat çekiyor. Soğuk zincirin en önemli halkalarından biri olan panellerin üretiminde kullanılmak üzere Flokser Kimya’nın sunduğu poliüretan sistemler, üstün yalıtım sağlayarak soğuk hava deposunun dış ortam şartlarından korunmasına imkan tanıyor.

Soğuk hava depoları için poliüretan sistemleri
banner95

Flokser Kimya’nın yalıtım gerektiren uygulamalar için özel olarak ürettiği panel poliüretan sistemleri, soğuk oda panellerinin yanı sıra soğuk oda kapıları ve endüstriyel buzdolapları olmak üzere, blok ve kesikli şekilde üretim süreçlerinde kullanılabilen uygulama çözümleri sağlıyor. Farklı serbest yoğunluklarda uygulama olanağına sahip poliüretan sistemlerinde, köpük kapalı veya açık döküm kalıbını tamamen dolduruyor.

Soğuk oda panellerinde 13,5 metre uzunluğa kadar 5 ila 20 cm kalınlığında üretim yapılabiliyor. Bu süreçlerde kullanılan poliüretan köpükler kullanım amacına uygun olarak değişik yoğunluklarda kalıplanmaya imkan sağlıyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER