Continental, 2023 yılsonundan bu yana Conti Urban lastik serisinin tüm modellerini fabrikadan en yeni nesil lastik sensörleriyle çıkarıyor.  ContiConnect Lite’ın dijital lastik yönetimi çözümü ContiConnect'in ücretsiz bir uygulaması olduğunu söyleyen Continental Lastikleri Global Dijital Çözümler Başkanı Clarisa Doval, “ContiConnect Lite, kullanıcı dostu uygulaması ile akıllı lastik müşterilerimize lastik yönetiminde bir çığır açıyor. Kullanıcının lastik performansı hakkında anında bilgi edinmek için sadece çevrimiçi kayıt olması yeterli” diyor.  Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından Bluetooth üzerinden araca bağlanmanın veya araç değiştirmenin mümkün olduğunu belirten Doval, şöyle devam ediyor: “Toplamda beş araç ve üç kullanıcı ücretsiz olarak kaydedilebiliyor. Lastik sensörleri basınç veya sıcaklıkta bir değişiklik tespit ettiğinde, sürücüler anlık bildirimle hemen uyarılıyor. Lastiklerden alınan gerçek zamanlı veriler, öngörücü bakım ile maliyetleri düşürürken enerji tasarrufu sağlıyor ve emisyonları azaltıyor.”

Şehir içi trafikte akıllı mobilite

Şehir içi trafiğin zorlu taleplerini karşılamada kendini kanıtlamış bir uzman olan Conti Urban otobüs lastiği aynı zamanda akıllı bir ürün. Continental, 2023 Ağustos itibarıyla tüm lastik serisini en yeni nesil sensörlerle donattı. Müşteriler Conti Urban HA3, Conti UrbanScandinavia HA3+ ve Conti UrbanScandinavia HD3 modellerinden birini seçebiliyor. Bu, Continental'i tümü sensörlü lastik serisi sunan ilk üretici yaparken filoların dijitalleşmesi yolunda ilerleyişinin de önünü açıyor. Akıllı lastikler ayrıca belediyelerin ve otobüs firmalarının araçlarını mobilite ve enerji dönüşümü açısından daha düşük maliyetlerle daha verimli işletmelerine yardımcı oluyor.

Prometeon, Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu Prometeon, Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu

Filoların dijitalleşmesine katkı

Alternatif tahrik sistemlerine ve dijital filolara geçmeleri yönünde şirketler üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Continental Lastikleri Global Dijital Çözümler Başkanı Clarisa Doval, “Akıllı Conti Urban lastiği gibi dijital inovasyonlarla, müşterilerimizin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. ContiConnect Yerinde uygulamamız ve Conti Urban lastiklerimiz sayesinde, müşterilerimiz lastik verilerini Bluetooth özellikli herhangi bir akıllı telefon aracılığıyla çok kolay ve rahat bir şekilde alabiliyor. Farklı ContiConnect dijital çözümleri verimli filo yönetimi için büyük bir fırsat. Yeni Conti Urban lastiğinin ContiConnect dijital lastik yönetim platformumuza entegrasyonu, hem kamu hem de özel sektör şirketlerinin güvenilir, verimli ve çevre dostu bir toplu taşıma sistemi sunmasını sağlıyor” diyor.