Türkiye’nin treyler üretim merkezi olma iddiasını güçlendirmek adına tedarikçiler de yatırımlarına devam ediyor. Sakarya’da yeni fabrika yatırımına hazırlandıklarını kaydeden Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, TECHPOL sayesinde ülkemize döviz kazandırmayı hedeflediklerini, dışa bağımlılığın azalması ve treyler üreticilerimizin rakip ülkelerle rekabet avantajı sağlamak adına önemli bir adım atacaklarını vurguladı.

 

Kimya sektörüne başarılı bir giriş yaptık

Bugüne kadar metal üzerine üretim yaptıklarının altını çizen Nevpa Genel Müdürü Ortaç, TECHPOL ile kimya sektöründe iddialı bir konuma geldiklerini ve burada başarılı olarak Nevpa’nın başarılarına bir yenisini daha eklediklerini belirterek; şunları söyledi: “Nevpa Kimya dersinden de 100 almıştır. Bunu kimya sektörünün duayenleri diyebileceğimiz kişiler dile getiriyor. Yaptığı Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde soğutuculu ve insüle treyler ve kasaların yan, tavan ve taban duvarlarında kullanılan sektörde ‘köpük’ olarak bilinen poliüretan levhalarının üretiminde üst düzey kaliteyi yakaladık. Müşterilerimizle bu geliştirmeyi sağladık. Müşterilerimiz bugün gelinen kalite seviyesinden son derece memnun olduklarını dile getiriyor.”

TECHPOL treyler ve üstyapı Sandwich Panel Duvar üretecek

Aspöck, kalite ve rekabetçi özellikleriyle TPMS’i pazara sunuyor Aspöck, kalite ve rekabetçi özellikleriyle TPMS’i pazara sunuyor

TECHPOL’ün bir sonraki adımının otomasyonlu, continuous-sürekli, ölçekli üretime geçmek için adımlar atığını söyleyen Ortaç, şu anda 12 bin metreküplük üretebildiklerini yeni yatırım sayesinde bir yıllık üretimi bir ayda yapabileceklerini kaydetti.  Treyler ve üstyapılar için sandwich panel üretimine başlayacaklarını kaydeden Ortaç, “Frigorifik treyler üreticilerimiz sandwich panel duvar ihtiyaçlarını anahtar teslim alabilecekler. Poliüretan Levha üretimi ile başladığımız bu süreçte Sandwich panel duvar üretimine başlayarak hazır bitmiş ürün teslimatı yapabileceğimiz yapıya kavuşacağız. Müşterilerimizin istediği ebatlarda hazır sandwich panel üretimlerini daha verimli, hızlı ve esnek yapabilecekler” şeklinde konuştu.