Tüm dünyada endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirket olarak 2017 yılında kurulan ve bugün lastik geliştirme, üretim ve pazarlamada lider olan Prometeon Tyre Group, Prometeon markasını taşıyan ilk 02 Serisi ürününü 8 Mayıs’ta tanıttı. Prometeon, kurumsal markasının bir ürün markasına geçişini Mısır'da Gize piramitlerinin gölgesinde düzenlediği özel bir törenle kutladı.

Prometeon markalı 02 Serisi lastikler yoğun bir araştırma ve geliştirme programı kapsamında 6.000'den fazla lastik test edilerek, her türlü iklim ve yol koşulunda 200 milyon kilometreden fazla mesafe kat edilerek tasarlandı. Yeni ürün grubu ilk etapta şirketin İskenderiye tesislerinde üretilecek ve Mısır ile birlikte diğer Orta Doğu ülkeleri ve Afrika pazarlarına sunulacak. Yeni lastikler 2024 yılı sonunda Avrupa ve Türkiye pazarlarında da yer alacak.  

Prometeon Tyre Group CEO'su Roberto Righi, “Bugün, grubumuz için gerçekten tarihi bir gün yaşıyoruz. Prometeon markası, en yenilikçi lastiklerimiz olan 02 Serisi ile, ilk kez yollara çıkıyor. 100 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz bilgi birikimi, 150 milyondan fazla lastik üretimiyle oluşturduğumuz deneyim ve mirasla Prometeon'un yolculuğunda yeni bir döneme giriyoruz. Lansmanımız İskenderiye’deki fabrikamızın 30. yıl dönümüyle aynı zamanda gerçekleşti. Mısır fabrikamızda 2.000'den fazla çalışana istihdam sağlıyoruz ve yaklaşık 100 çalışanımız 1994 yılında kurulduğumuzda işe başlayan ve bugün de devam eden çalışanlarımız. Kendilerine büyük bir teşekkür borçluyuz” dedi.

02 SERİSİ LASTİKLERİ

Conti Urban otobüs lastiğine çevre ödülü Conti Urban otobüs lastiğine çevre ödülü

Prometeon markasını taşıyan ilk lastikler G02 ON-OFF ve G210 desenleridir. G02 ON-OFF deseni daha zorlu yollar ve şantiye koşulları için tasarlanırken, G210 ise ağır bölgesel yol koşullarına uyum sağlamak üzere bu pazarların ihtiyacına odaklanarak üretiliyor.

 

02 Seri’sinin başlangıçta, Prometeon’un yenilikçi ve sürdürülebilir üretim konusunda her geçen gün daha da ileri adımlar atan İskenderiye'deki tesisinde üretilmesi planlanıyor. Tesis, İtalya, Brezilya ve Türkiye'den sonra şirketin dördüncü Araştırma ve Geliştirme Merkezine de sahip.