TECHPOL diğer markaların fiyatlarını da aşağı indirmeyi başardı. Bu Nevpa’nın üretim ve Türkiye’den tedarik stratejisinin ne kadar doğru olduğunu gösterir bir kanıtıdır” diyen Mehmet Ortaç, Türkiye’nin treyler üretim merkezi olması için tedarikçilerin olmazsa olmaz olduğunu savundu.


Treyler ve kasaların yan, tavan ve taban duvarlarında kullanılan poliüretan levhalarının üretiminde geride kalan 2,5 yıl içinde önemli aşama kaydettiklerini belirten  Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, yurtdışına bağımlığı ortadan kaldırdıklarını ve üreticilere alternatif yarattıklarını söyledi. Düne kadar treyler ve kasa üreticilerine istedikleri fiyat ve terminde mal tedarik edenlerin TECHPOL sayesinde artık daha düşük fiyattan ve daha hızlı terminlerle ürün verdiğini açıklayan Ortaç, “TECHPOL diğer markaların fiyatlarını da aşağı indirmeyi başardı. Bu Nevpa’nın üretim ve Türkiye’den tedarik stratejisinin ne kadar doğru olduğunu gösterir bir kanıtıdır” şeklinde konuştu.

3. aşama kimyasalları üretmek

TECHPOL için yola çıktıklarında üç aşamayı planladıklarını belirten Mehmet Ortaç, şimdi marka için ikinci aşamaya geçtiklerini söyledi. Yeni hedeflerinin üst seviye üretim tesisi oluşturmak olduğunu açıklayan Ortaç, otomasyonlu, continuous-sürekli, ölçekli üretime geçmek için uluslararası makine üreticileriyle görüştüklerini söyledi. TECHPOL’ün üçüncü aşamasını da açıklayan Ortaç, “3. aşamada poliüretan levhaların üretiminde kullanılan kimyasalların da üretimini gerçekleştirmek. Böylece formülü, hammaddesi kendisine ait olan sektör için çok önemli bir boşluğu doldurmuş olacağız.” dedi.

Türkiye’nin treyler üretim merkezi olması için tedarikçilerin olmazsa olmazı olduğunu savunan Mehmet Ortaç, Almanya gibi güzel bir örneğin ortada olduğunu ve Türkiye’nin de bunu başarabileceğini kanıtladıklarını söyledi.