Lojistik sektöründe profesyonel lastik yönetimi önem kazanırken 96 yıllık geçmişe sahip Tatko Lastik sunduğu çözümlerle öne çıkıyor. Firmanın filo lastik yönetimi hizmet paketi olan Tatko-Pro, yönettiği lastik sayısını 10 yılda  100 bin adede çıkarmayı başardı.

Tatko Lastik; filo lastik yönetim hizmet paketi Tatko-Pro’nun 10. yılında 15.000 plaka ve 100.000 lastik yönetiyor, Türkiye’nin önde gelen 33 filosuna özel tasarladığı hizmetlerle çalışmalarına devam ediyor. 

Filo lastik yönetimi hizmetlerini tek çatı altında toplayan Tatko-Pro; lastik yönetimi, dijital lastik takip programı, servis hizmeti, yurt içi ve yurt dışı yol yardımı, lastik tamir ve kaplama desteğine ek olarak akü ve jant gibi tamamlayıcı ürünlerin tedarik yönetimi ile filo müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını optimum maliyet ile uçtan uca karşılıyor. Tatko-Pro kapsamında sunulan dijital lastik takip programıyla filodaki tüm lastikler araçlara takıldıkları ilk gün itibarıyla takibe alınıyor ve tüm yaşam döngüsü boyunca izleniyor. Bu sayede araç altı hakimiyet en üst seviyeye çıkartılarak, karşılaşılan ya da karşılaşılabilecek problemlere hızlı çözümler getiriliyor. 

Müşteri ihtiyaçlarına en uygun lastik hizmet modelinin belirlenmesi ve periyodik değerlendirmeler ile filolara özel oluşturulan lastik kültürüne dikkat çeken Tatko Lastik Ticari Lastikler Genel Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Açıkgöz, “Ticari lastikler alanında 30 yılın üstündeki derin bilgi birikimimiz, filolara özel oluşturduğumuz lastik kültürü, müşteri ihtiyacına uygun hazırladığımız çözümlerimizle Türkiye’nin lider lojistik firmalarına sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. Filo müşterilerimizin lastiklerini her an takip ediyor, gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları ve raporlamalarla müşterilerimizin bir lastikten elde edebileceği maksimum verimliliğe ulaşmasını ve bu sayede maliyetlerinin optimize edilmesini sağlıyoruz” açıklamalarını yaptı.