Başka bir kişinin takograf kartını ve ehliyetini kullanan bir kamyon şoförünün araç kullanması 2,5 yıl süreyle yasaklandı, Danimarka'dan sınır dışı edildi ve 9.000 Euro para cezasına çarptırıldı.

Danimarka karayolu taşımacılığı web sitesi transportmagasinet.dk'ye göre , Letonya vatandaşı olan sürücü, Ekim ayında rutin bir polis kontrolüne tabi tutulmuştu.

DKV Mobility, çevrecilik ve sürdürülebilirlik performansıyla dikkat çekti DKV Mobility, çevrecilik ve sürdürülebilirlik performansıyla dikkat çekti

Polis daha sonra sürücünün kendi belgeleri ile başka bir sürücünün belgeleri arasında geçiş yaptığını fark etti ve bu işlem sırasında dinlenme süresini gözlemlemiş gibi gösterdi. Adamın kendi takograf kartı, kalay folyoya sarılmış ve kabinde bir paspasın altına gizlenmiş olarak bulundu.

Polise göre, 38 yaşındaki araba neredeyse kesintisiz bir gün sürdü. Araç sadece bir saat dört dakika durdu.

Geçen ayın sonlarında mahkeme, sürücünün Danimarka'dan dört yıllığına sınır dışı edileceğine ve iki buçuk yıl bir HGV'nin direksiyonuna oturmayabileceğine karar verdi. Buna ek olarak, 20 gün gözetim altında tutuldu ve 9 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

Bunun da ötesinde, şoförün kamyonu şu anda Danimarka makamları tarafından tutuluyor ve onu çalıştıran nakliyeciye yaklaşık 53 bin 700 Euro para cezası verildi.