Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, Renault Trucks'tan aldıkları 80 adet çekicinin teslimatı için yapılan törende önemli açıklamalarda bulundu ve hedeflerini açıkladı. 

Keleş, 2023 yılı hedefi olan Türkiye’nin en büyük e-ticaret lojistiği yapan firma hedefini bugünden gerçekleştirdiklerini belirterek, 2025 yılında Türkiye'nin en iyi lojistik orfanizasyonu olacaklarını, 2030 yılında da Türkiye'nin en büyük lojistik firması olacaklarını aktardı.

Yeni aldıkları 80 araçla (Renauilt Turcks EVO serisi) filolarını 1.000 adede çıkardıklarını söyleyen Keleş, karayolu taşımacılığında İspanya’ya yapılan taşımaların yüzde 30’unu Portekiz’e yapılan taşımaların yüzde 50’sini yaptıklarını ve tüm Avrupa'yı hizmet alanına soktuklarını belirtti. 

Dünyada yaşanan son gelişmeleri Türk lojistik sektörü için büyük fırsat olarak değerlendiren Keleş, "E-ihracat bizim için fırsat. Türk lojistik sektörü  Almanya’dan sonra Avrupa'nın en büyüğü. Biz de Sertrans olarak buna hazır olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tüketici için lojistik diye adlandırılan bir süreç başladı. Başarılı olmak için lojistik öne çıktı. Karlı ve sürdürebilir olmak doğru tedarik zinciri ile oluyor. Lojistik ve tedarik zinciri ne kadar başarılı yürütülürse başarılı okadar büyük oluyor. E-ticaret yüzde 30’lara ulaştı, 2030 yılında yüzde 70’e çıkacak. Bu esasında  e-ticaret odaklı bir rekabet getiriyor. Hem yurtdışı taşımacılıkta, hem elleçlemede hem de yurtiçi dağıtımda; hız, iyi yönetim, teknolojiye yatırım ve Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşma demektir. Türkiye’de 200 lokasyonda 800 noktaya ulaşabiliyoruz. E-ticarette, depolamada gümrüklemede çalışmalarımız devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarımızı da sürdürüyoruz" dedi.

SERTRANS HAKKINDA

Sertrans Logistics, uluslararası parsiyel ve multimodal taşımacılık hizmetlerinin yanında, tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın taşımacılık deneyimi ile 10 yılı aşkın e-ticaret lojistiği deneyimi ile ulusal ve uluslararası müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olarak hizmet sunuyor.  Sertrans Logistics, sektöründe sağladığı yüksek müşteri memnuniyetini; tedarik zincirinin her aşamasında uyguladığı doğru, hızlı, hatasız, sürekli ve şeffaf iş yapma prensibiyle oluşturdu. Sahip olduğu deneyimli ve uzman kadrosu, güçlü araç filosu ve ekipman donanımı, ileri IT teknolojileri, Ar-Ge grubu, yurt içi ve yurt dışına yayılmış ofisleri ve sahip olduğu yüksek kapasiteli depo ve antrepoları ile Sertrans Logistics, müşterilerinin dünya çapındaki lojistik ihtiyaçlarına küresel ölçekte çözüm getiren güçlü ve deneyimli bir yönetim uzmanı. Avrupa'daki direkt hatlarıyla 19 ülkeye ve 80'den fazla noktaya direkt parsiyel taşımacılık hizmeti veren Sertrans Logistics, uluslararası kara-hava-deniz yolu ve multimodal taşımacılık hizmetleriyle dünyanın 200'e yakın ülkesine, 1.800'den fazla noktaya hizmet veriyor.