Scania’nın en büyük teslimatı

Açılış konuşmasını yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Emir Ali Bilaloğlu, “Bu sene Doğuş Otomotiv'in otuzuncu yıldönümü. Türkiye'de bugüne kadar Scania'nın satmış olduğu en büyük filo satışını yaptık. Bu teslimat Scania’nın tüm zamanlar içerisinde yaptığı ilk 10 teslimat arasında.  Ayrıca Scania’nın globelde de bu yıl içinde yapmış olduğu en büyük teslimatı yapıyoruz. Bu teslimatın Türkiye'de lojistik şirketlerinin hangi seviyeye geldiğinin bir göstergesi olarak algılanması gerektiğini düşünüyorum. Bize gösterdikleri güvenden dolayı Sağlık Lojistik'e teşekkür ediyorum."

Türkiye’nin en büyük lojistik firmalarından biri haline geldik

Sağlık Lojistik İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Ramis Sağlık da Türkiye'nin en büyük lojistik firmalarından biri haline geldiklerini vurgulayarak, “Kurucumuz ve onursal başkanımız Sayın Süleyman Sağlık'ın bir araçla  başladığı, tüm zorluklara rağmen bir ailenin sürdürülebilir hizmet ve başarılarla yazdığı bu hikayeyi sürdürüyoruz.  A'dan Z'ye sunduğumuz tüm lojistik hizmetlerle Türkiye'nin en büyük lojistik firmalarının bir tanesi haline geldik.

Sağlık Lojistik olarak araç yatırımlarımızın haricinde kısa orta vadede planladığımız bazı yatırımlardan da bahsetmek istiyorum. İstanbul Anadolu yakası Orhanlı mevkisinde mevcut olan tesisimize ek olarak 35 bin metrekare yeni serbest depomuzu açıtık. Hadımköy'de 50 bin metrekare kapalı antrepo ve serbest depo inşaatımızın Ağustos ayında başlayacağını ve yine inşallah 2025 içinde müşterimize sunacağımızı belirtmek istedim. Uzun yıllar boyunca müşterilerimizin tedarik zincirindeki lojistik çözüm ortağı olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Geçmiş yarım asırda bizi yalnız bırakmayan, büyümemizde katkı sağlayan değerli çalışma arkadaşlarımıza, değerli müşterilerimize ortaklarımıza teşekkür ediyorum.  Bu yeni yatırımlarımızın Sağlık Lojistik ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Göğsümüzü kabartan bir işbirliği

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel ise “Göğmüzü kabartan böylesine önemli bir dev teslimat törenine şahitlik ediyoruz. Benim için de ayrıca bir gurur vesilesi oluyor. Yeni seri Scania Super ile birlikte yakıt tüketimi ilave yüzde 8 daha düşürülmüştür. Ben çok eminim ki Sağlık Lojistik firması bu yeni araçlarından çok memnun olacak. Zaten bizler de Doğuş Otomotiv ekibi olarak onların araçlarının kesintisiz operasyonda kalmasını, 24 saat hizmet görmesini temin etmek için buradayız. Tekrar Sağlık Lojistik firmasına ve Scania markasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklide konuştu.

Bir araçla başladı, 60 adetle devam etti, 500 adede imza attı

Scania Tuzla Satış ve SSH Müdürü Volkan Kahya, işbirliğinin nasıl başladığına dair gelişmeleri şu şekilde anlattı:

“Sağlık Lojistik ile 2018 yılında bir test aracı ile başladık. Kullanmış oldukları bu araçtaki performans ve verimden kaynaklı 2018 yılında 60 adetlik bir sipariş gerçekleştirildi. Geçmiş olduğumuz 6 yıllık süre içerisindeki hizmetlerimiz Sağlık Lojistik’in bu 500 adetlik büyük firma yatırımında tekrardan Scania'yı ön plana almasını sağladı. Biz bu 500 araçla birlikte sadece araçları teslim etmedik, kendilerine aynı zamanda servis bakım kontratları ile birlikte kullanacakları süre boyunca kesintisiz bir hizmeti de sunuyor olacağız”

Scania Türkiye Ülke Müdürü Per Stümer de yaptığı konuşmada Scania araçların filolara sağladığı faydadan bahsetti. Per Stümer, Sağlık Lojistik ile işbirliğinin devam etmesini diledi. Per Stümer  teslimat gününün Scania için ayrı bir önemi olduğuna vurgu yaparak, "Bugün yalnızca Doğuş Otomotiv ile olan iş birliğimizin 30. yılı değil, aynı zamanda İsveç'in ulusal günü" dedi.

DB Schenker Arkas sokak hayvanlarının yanında DB Schenker Arkas sokak hayvanlarının yanında

Editör: Hasan Karakurt