Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen  Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı'na (COP27) Scania da katılıyor.

6-18 Kasım tarihlerine kadar sürecek konferansta, Afrika ülkelerindeki iklim değişikliğinin etkisine ve kıtada ihtiyaç duyulan çözümlere odaklanılıyor.

Erman Ticari Araçlar bayiliği ile, Renault Trucks’ın Mersin’deki satışları 10 kat arttı Erman Ticari Araçlar bayiliği ile, Renault Trucks’ın Mersin’deki satışları 10 kat arttı

Scania, konferansta mevcut sürdürülebilirlik sorunlarına yönelik çözümlerini sergileyecek. Ayrıca, Scania iklim geçişinde hem elektrifikasyonun hem de biyoyakıtların önemini vurgulayacak. Scania artık hem elektriğe geçmenin hem de biyoyakıt üretimini ve kullanımını artırmanın zamanı geldiğini belirterek her ikisi de Paris Antlaşmasına ulaşmada kilit öneme sahip olduğunun bilgisini paylaşacak.

Ayrıca Scania, mobilite taşımacılığına yönelik genel çözümleri de vurgulayarak şehirlerde sürdürülebilir taşımacılığın geliştirilmesinde en güvenilir, yetkin ve sürdürülebilir potansiyel ortak olarak konumlandırılmayı amaçlıyor.

Sektörde bilime dayalı karbon azaltma hedeflerini benimseyen ilk şirket olan Scania, 2030 yılına kadar tedarik zincirinde karbonu sıfırlamayı hedefliyor.