Murat Lojistik markalarından Murathan Jet Kargo ülkemizin en büyük adetli yurtiçi dağıtım araç yatırımına imza atarak filosuna 100 adet adet Renaul Trucks D serisi araç kattı. Murat Lojistik Genel Müdürü Celal …. Yatırımlarının devam edeceğini ve 2022 yılında Renault Trucks’ın elektrikli dağıtım serisini alarak öncü olmak istediklerini söyledi.

Ülkemizin en büyük şehiriçi dağıtım araç tesimatı Renault Trucks, Özmutlubaş Otolotiv ve Murat lojistik arasında yapıldı. 100 adetlik Renault Trucks D serisi araçların teslimatı İzmir’e yapıldı. Özmutlubaş tarafından satışı yapılan araçların teslimatına; Murat Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Celal Yüksel, Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat ile Özmutlubaş Satış Direktörü Engin Demirel katıldı. Teslimatın sunuculuğunu Murat Lojistik’in marka yüzü Pascal Nouma yaptı.

Daimler Truck ödülleri topladı Daimler Truck ödülleri topladı

OLIVER DE SAINT MELEUC: BU BAŞARI HEPİMİZİN

Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc teslimat töreninde yaptığı konuşmada, Renault Trucks için Türkiye’nin her zaman en önemli pazarlardan biri olduğuna değindi.

Şehiriçi kısa mesafe lojistiğinin son dönemde daha da önem kazandığı anlatan Olivier De Saint Meleuc, bütün dünyada tüm lojistik maliyetlerin yüzde 40’ının son nokta teslimatından kaynaklandığını aktardı.

Olivier De Saint Meleuc, diğer yandan bu durumun şehirlerde ciddi trafik sıkışıklığı ve hava kirliliğine yol açtığını belirterek, “Bunun için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Güvenliği artıran çevreye duyarlılığı artıran araçlara yatırım yapıyoruz. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İtfaiye araçlarından çöp araçlarına oradan frigorifik araçla kadar devam edeceğiz. Bunun için Murat Lojistik grubu gibi önemli bir partnerle yola çıkmak önemliydi. Bu şekilde başarıya ulaşabileceğimize inanıyorum” dedi.

“Şehiriçi lojistiğinde geleceğe yönelik yatırımlarımız var” diyen Olivier De Saint Meleu, “İlk elektrikli ürünümüzü 1923 yılında ürettik. O günden bugüne kadar elektrikli araçları yatırımlarımız devam etti. Bundan 10 sene önce elektrikli araçlar konusunda tam konsantrasyon ve hızlı çalışma kararı aldık. Bugün elektrikli araçlar Renault Trucks’ın temel stratejisini oluşturuyor. Bu araçların satışına bakan bir ekip oluşturduk. Şu anda Lyon’da 33 milyon euroluk yeni bir araştırma merkezi yapıyoruz. Geleceğimizi inşa etmek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin ne istedğini bilerek bunu yapıyoruz. Bugün seri üretim olarak elektrikli kamyon üreten tek markayız. Gurur duyarak söylemek istiyorum ki 3.1 tondan 26 tona kadar ürün gamında elektrikli araçlarımız var” dile konuştu.

2023 yılında elektrikli araçları çekici gurubuna taşıyacaklarını ve tüm ürün gruplarında elektrikli araç sunmuş olacaklarının altını çizen Olivier De Saint Meleuc, “2025 senesinde satışlarımızın yüzde 10’u elektrikli olacak, 2030 da bu oran yüzde 35’e ulaşacak, 2040 yılında tüm ürün gruplarımız tamamen elektrikli olacak” diye konuştu.

CELAL YÜKSEK: ELEKTRİKLİ KAMYON DA ALCAĞIZ

Murat Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Celal Yüksel, Renault Trucks ile başlayan ilişkilerinin artarak devam ettiğini bir aile olduklarını belirterek, “1 milyar liralık ciroya ulaşıyoruz ve 150 milyon liralık filo yatırımına ulaşacağız. Murathan Jet Kargo olarak acenta ve şube yatırımlarına devam edeceğiz. 2022 yılında ülkemizin tüm illerinde kargo hizmeti vereceğiz.

Renault Trucks’ın verimliliği ve sunduğu katmadeğer ile satış sonrası hizmetler bizlere güven vermektedir” dedi.

Celal Yüksel, her alanda yatırımlarının devam ettiğini belirtti ve 2022 yılında Renault Trucks’ın elektrikli dağıtım kamyonunu da filolarına katacaklarını söyledi.

DELEPINE: D SERİSİ ARAÇLARIMIZ İLKLERİN ÖNCÜSÜ OLDU

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en büyük dağıtım ağlardan birine sahip olan Murat Lojistik’e 100 araçlık teslimat yaptıklarını belirterek, “Uzun soluklu iş birliği mantelitesiyle yürüyen ortaklıklar istiyoruz ve Murat Lojistik ile iş yapmaktan mutluyuz. Müşterilerimze her zaman en iyi ürünlerimiz, en iyi toptan satış maliyeti ve satış sonrası hizmetlerini en iyi sunan marka olma amacındayız. Öncelikli amacımız müşterilerimizin operasyonel maliyetleri düşürerek firmalarının verimli çalışmaların sağlamak. Bu amaca ulaşmak iyi ürün olmadan, iyi bayi ve müteri olmadan mümkün değil” dedi.

Delepine, Murat Lojistik ve Murathan Jet Kargo yöneticilerini bu iş birliği için teşekkür ederek Renault Trucks D grubu araçların kısa mesafeli lojistik için özel olarak geliştirildiğini anlattı. “Pandemi döneminde kargo sektörünün büyüdüğünü gördük. Renault Trucks D serisi araçlar, hem şehiriçi taşımacılğında, şehirlerarası taşımacılıkta verimli çalışmak için dizayn edilmiş araçlar” diyen Delepine, bu gamda ilklerin öncüsü olduklarını anlattı.

Otolmatik şanzıman, klima gibi özelliklerin müşterilerine standart olarak sunduklarını aktaran Delepine, çok farklı motor ve kasa çeşitliliğinde bu araçları Türkiye’ye getirdiklerinin altını çizdi. Delepine, “Bu araçlar kısa mesafe dağıtımında manevra kabileyeti ve sundukları konfor ve şirkete getirdiği verimlilik artışı ile her yönden fayda sağlayan araçlar’ dedi.

PAZAR PAYIMIZ İKİ KATINA ÇIKTI

Türkiye pazarında, 10 ton üzeri kamyon pazarının son yıllarda 30 binlerden 7 bin seviyesine düştüğünü ancak geçen yıl ve bu yol normal seviyesine gelmeye başladığını anlatan Delepine, “bu sene 25 bin adeklerde sonlanacak. Renault Trucks büyüyen pazarda büyümesini sürdürüydr. 5 yıl içinde Pazar payımızı ikiye katladık. Bu sene de 10 yıl içindeki rekor satışımız gerçekleştireeğiz. Dağıtım segmentinde D gamı araçlarla yaptığımız iş bizim için yeni bir kilometre taşı anlamına geliyor.

ENGİN DEMİREL: RENAULT TRUCKS ARAÇ GAMINI YÜZDE 20 ARTIRACAĞIZ

Özmutlubaş Satış Direktörü Engin Demirel Murat Lojistik ile 2017 yılında başlayan iş birliğinin 100 adetlik D gamı ile farklı bir boyuta geçtiğine dikkat çekerek, “2020 yılında D serisin denediler, performansı, yakıt tasarrufu, işletme maliyetleri nedeniyle yeni yatırım kararı aldılar. Bu sene sonunda 150 adet araçla bitirmeyi amaçlıyoruz. 4 yılda bu bölgede pazar payımızı yüzde 16 artırdık. Müşterilerimize en hızlı ve en kaliteli hizmetler sunuyoruz. Yıl bazında 3.500 müşteriye hizmet veriyoruz. 1.000 adet sıfır ve ikinci el satışı yapıyoruz. İzmir, Denizli ve Antalya başta olmak üzere Ege ve Akdeniz bölgesinde Renault Trucks araç gamını yüzde 20 artırmak amaçlıyoruz” diye konuştu.