Treyler sektörünün tek temsilcisi olan TREDER’e katılımlar devam ediyor. Reis Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Serin, TREDER’i kuruluşundan bu yana yakın takip eden biri olarak, sektöre katkı vermek adına üye olduklarını ve birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Reis Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Serin, üretim ve satış olarak Serin Otomotiv markası altında devam edilmesine karşın Reis Treyler olarak araçların tescil edildiğini ve bu marka ile yola devam edeceklerini söyledi. Hedeflerinden bahseden Serin, yıllık 800 adet treyler üretmeyi planladıklarını söyledi. “Ürün dağılımımız; 250 konteyner, 350 damper, 200 kuru yük ve tenteli olacak şekilde planımızı yaptık” diyen Serin, şu anda 12 makine mühendisi, 26 beyaz yaka çalışanı olmak üzere toplamda 116 çalışan ile faaliyetlerini yürüttükleri bilgisini verdi.

Mehmet Akif Serin, açıklamalarına şöyle devam etti: “Fabrikamız 13 bin 800 metrekare açık alan ve 14 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 27 bin 800 metrekare alan üzerinde kurulu. 2 bin 700 metrekare idari ofis katımız bulunuyor.”

Türkiye’nin dünya treyler merkezinde çok önemli bir yere sahip olduğunu açıklayan Serin, Konya’nın da Türkiye için çok önemli bir üretim merkezi haline geldiğini söyledi. Reis Treyler’in sadece yurtiçinde değil ihracat pazarlarında da boy göstereceğini kaydeden Serin, “Kalitede, yenilikte rekabeti öne çıkararak, pazarda güçlü bir konumda olmayı hedefliyoruz” dedi.

TREDER’i kuruluşundan bu yana yakın takip eden biri olarak, sektöre katkı vermek adına üye olduklarını ve birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi. TREDER’in sektör için çok önemli bir platform olduğunu ifade eden Serin, derneğin katılımlarla ve desteklerle çok daha iyi yerlere geleceklerini inandıklarını söyledi.