Dünyanının önde gelen yedekparça işletmelerinden olan ve şu anda 180 bin üründen oluşan bir yelpazeye sahip PACCAR Parts, elektrikli araçlara geçiş yapan taşıma sektöründeki firmaları desteklemek için son teknoloji ürünü elektrikli araç şarj cihazlarının tam bir serisini de müşterilerine sunuyor. 

PACCAR Parts Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Laura Bloch, 50 yıllık dönüm noktasını kutlamaktan heyecan duyduklarını belirterek, "Dağıtımımızın başarısı, müşterilerimize her gün olağanüstü destek sağlayan çalışanlarımızın ve bayilerimizin olağanüstü katkılarından kaynaklanmaktadır." dedi. 

Yüzde 99,99 taslimat güvenirliliği

PACCAR Parts'ın ilk Parça Dağıtım Merkezi (PDC) 1973 yılında Renton, Washington'da açılarak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve ardından dünya genelinde ek tesislerin önünü açtı. Bugün PACCAR Parts, dört kıtada 18 PDC işletmekte ve 315.000 m2 dağıtım kapasitesi sağlıyor. Ağustos 2022'de sevkiyata başlayan Louisville, Kentucky'deki en yeni PDC, ABD'nin orta, orta Atlantik ve güneydoğu bölgelerindeki bayiler ve müşteriler için parça erişilebilirliğini arttırdı. PACCAR Parts, Avrupa'da kıtadaki tüm DAF bayilerine tedarik sağlayan, kamyon parçaları endüstrisinde referans teşkil eden ve yüzde 99,99'dan az olmayan bir teslimat güvenilirliği sunan dört Parça Dağıtım Merkezi (Eindhoven, Leyland, Budapeşte, Madrid) işletiyor. 

2 bin 300 lokasyona sahip

PACCAR Parts PDC'leri müşteri hizmetlerini iyileştirmek üzere geliştikçe 1973'te yaklaşık 180 lokasyondan oluşan bayi ağı, bugün dünya çapında 2.300'den fazla lokasyona genişledi ve bu lokasyonların yaklaşık 1.100'ü Avrupa'da yer almakta. Bu durum, ürünlere erişimi kolaylaştırmakla birlikte teslim süresini kısalttı ve servis fırsatlarını artırdı. 

'Tek durak noktası'

PACCAR Parts, taşıma sektöründeki firmaların filoları için gerekli olan her şeyi tek bir yerden alabilecekleri 'One Stop Shop' stratejisi kapsamında, evrensel kamyon ve treyler parçaları programını 1995 yılında TRP adı altında uygulamaya koydu. 60 binden fazla ürün ile tüm kamyon ve treyler markaları ve atölye ürünleri için sunulan bu parçalar, kamyon endüstrisindeki en kapsamlı parçalardır. Küresel TRP perakende ağı, 99'u Avrupa'da olmak üzere dünya çapında 42 ülkede 271 mağaza içeriyor.

1.100'den fazla filoya tam destek

Güçlü tedarikçiler ve iş ortaklarıyla birlikte, PACCAR Parts'ın müşteri odaklı çalışanları, araç çalışma süresini ve memnuniyetini artırmak için yenilikçi hizmet odaklı programlarını tanıttı. PACCAR Parts Filo Hizmetleri, Avrupa'da 260 binden fazla araç ve 140 bin treyler işleten 1.100'den fazla ticari filoyu destekliyor.  PACCAR Parts'ın global e-ticaret programı, müşterilerin ihtiyaç duydukları parçalara 7/24 çevrimiçi olarak erişmelerini sağlıyor.

Bloch, "Güçlü 50 yıllık, birinci sınıf bir tedarikçi ve güvenilir bir ortak olma, geleneğimizden gurur duyuyoruz. Yeni teknoloji kullanımımızı genişletmeyi ve önümüzdeki 50 yıl içinde müşterilerimiz için örnek teşkil edecek hizmet desteği sunmayı şimdiden dört gözle bekliyoruz."

PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek de; "DAF bayileri aracılığıyla ürün ve hizmet tekliflerimizi sürekli genişletiyoruz. Örnek olarak, müşterilerimizi elektrikli araçlara geçiş sürecinde desteklemeye fazlasıyla hazırız. PACCAR Parts, her türlü elektrikli araç için tam bir mobil ve sabit PACCAR şarj cihazı yelpazesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda elektrikli ticari araçlar için her türlü yedek parçayı da sağlıyor."  diyerek elektirikli araçlarla ilgili yaklaşımlarını ortaya koydu.