Sapanca’da Elite World Hotel’de konaklamalı olarak gerçekleştirilen toplantıda Özka Lastik Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Kanık ve yönetim kurulundan isimler ev sahipliği yaptı. Özka Lastik Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Kanık, Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Çiftçi, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Hamide Eravcı Pulat ve Yurtiçi Satış Müdürü Ömer Cantekin’in sunumlarıyla markanın dinamiklerini masaya yatıran katılımcılar, ekonomist ve yazar Murat Sağman’ın sunumuyla da ekonomi gündemini değerlendirme şansı elde etti. Geçtiğimiz yılın ciro şampiyonlarını, en hızlı büyüme ve ürün çeşitliliği sunan bayilerini ödüllendiren Özka, toplantıda 3 ayrı kategoride 12 ödülü sahipleri ile buluşturdu. TV sunucusu Ali İhsan Varol’un sunumuyla gerçekleşen toplantıda sunum aralarında Dağarcık Düellosu da gerçekleştirilerek bayilere eğlence dolu anlar yaşatıldı. Sunumların ardından gala yemeğinde Öykü Gürman ile eğlenen katılımcılar, ikinci gün ise Özka Lastik fabrikalarında banburyden extrudere, lastik yapımdan pişirmeye kadar tüm prosesleri yerinde görme şansı elde etti. Depo ve sevkiyat kısmıyla birlikte katılımcılar lastik yapım ve sevkiyat sürecinin tüm aşamalarını yerinde inceledi. 

Yeni ürünler, hedefler ve projeler tanıtıldı 

AkzoNobel Kemipol, ticari araçlara özel tamir boyaları ile filoları yeniliyor AkzoNobel Kemipol, ticari araçlara özel tamir boyaları ile filoları yeniliyor

‘Emek verilen her yolda’ sloganıyla tarım sektöründe iz bırakan Özka Lastik, Kanık Şirketler Grubu’nın yeni güneş enerjisi yatırım planlarından üretim kapasitesi artışına, Ar-Ge merkezi yatırımından yeni ürünlerine ve dijitalizasyon projelerine kadar tüm yenilikleri önce bayileri ile paylaştı. Değişim pazarında zirai ve iş makinesi lastikleri sektöründe %40 pazar payıyla liderliği elinde bulunduran Özka, 2026 yılında %60 büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediğini açıkladı. 60 Milyon USD ek yatırımla 2025 itibarıyla günlük üretim kapasitesini 360 tona çıkarmayı hedefleyen marka, yeni ürün kategorilerini de açıkladı. Dış lastik pazarında yeni dolgu forklift lastiği Solift’in yanı sıra soğuk kaplama pazarında Pulmox ve Pagos markaları da ilk kez toplantıda tanıtıldı. ‘İş Herkülü’ sloganı ile tanıtılan Solift; dayanım, konfor, performans ve yüksek yük taşıma kapasitesi ile sektörde fark yaratacak.   

Editör: Mutlu Doğan