Iveco Bus ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasında karayolu ulaşım resmi sponsorluk sözleşmesi 31 Mayıs tarihinde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof Dr. Uğur Erdener, Iveco Bus Asya Ticari Operasyonlar Başkanı Marco Franza, Iveco Türkiye Operasyonlar Başkanı Ahmet Örs’ün katılımıyla  Olimpiyatevi’nde imzalandı.

İki yıl sürecek anlaşma ile ilgili açıklama yapan Prof Dr. Uğur Erdener, “Dünyaca bilinen Avrupa'nın otomotiv devlerinden kabul ettiğimiz, günümüzün modern, düşük karbon ve çevreci, imalat yaklaşımlarıyla tanınan Iveco ile birlikte Türkiye'nin karayolu ulaşım sponsorlu anlaşması yapması hizmet verdiğimiz tüm spor ailesi açısından önem taşıyor. Hem de güçlü bir markayla bir arada olmak bize büyük bir mutluluk ve haz veriyor. İki yıl sürecek bu anlaşmayı, başlangıçta burada imzalıyor olmaktan duyduğumuz durumu bir kez daha ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

Iveco Bu Marco Franza ise şunları söyledi: “Bugün Iveco Bus otobüslerinin Türkiye’deki faaliyetlerinde önemli bir adıma imza atıyoruz. Biz takım ruhuna inanıyoruz. Bizim burada referans ortağı olarak seçilmemiz, 2024 yaz olimpiyatlarında Paris Olimpiyatları'nda ulaşımlarını sağlayacağız. Sporcularımız Evadys otobüsümüz ile seyahat ederken konforlu seyahat edecekler ve olimpiyatların keyfini çıkaracaklar.”

Iveco ruhu ve olimpiyat ruhu benziyor

Ahmet Örs de Iveco ruhu ve olimpiyat ruhunun ne kadar uyumlu olduğuna değinerek “Olimpiyat demek, verimlilik demek. Verimli sporcu, başarılı sporcu demek. Bu açıdan baktığımızda da esasında verimlilik ve olimpiyat ruhuyla Iveco ve verimlilik duyguları birbirine çok uyuşan iki ruh. Ve aslında olimpiyatta başarılı olan bizlerin madalyaları getiren sporcular da gerçekten limitlerini sonuna kadar zorlayan sporcular. Biz de Iveco olarak şunu söylüyoruz; Biz de verimliyiz, verimlilikte limitlerimizi sonuna kadar zorluyoruz ve sporcularımıza tavsiye ettiğimiz Evadys aracımız verimlilikte limitlerin sonuna kadar zorlanmış olduğu bir araçtır. Ve dolayısıyla diyoruz ki aslında olimpiyat ruhu ve Türkiye Olimpiyat Komitesi'nin ruhuyla Iveco Bus ruhu gerçekten çok uyumlu. Bu iki uyumu bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği

Editör: Hasan Karakurt