Nevpa, otomotiv tedarikinde yurtdışı açılımlarını sürdürüyor. Almanya, BAE’den sonra İngiltere’de de şirket kuran Nevpa, uluslararası hedefleri doğrultusunda yatırımlarına devam ediyor. İngiltere’deki firma hakkında bilgi veren Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç şunları söyledi:

Heyecan verici yeni bir sayfa

“Nevpa Group bünyesindeki, Nevpa UK adındaki firmamız Leicester, Thurmaston'daki bin 500 metrekare alan üzerine kurulu. Merkezimizde 10 binlerce ürünü stoklama ve üretme kapasitesine sahibiz. Ticari araç sektöründeki bilgimizi paylaşma ve müşterilerimize ertesi gün teslimat yapabilme fırsatını yakaladık. Ayrıca İngiltere'deki ve yurtdışındaki onaylı tedarikçilerimizle işbirlikçi çalışma ilişkilerimizi güçlendirmeyi umuyoruz. Bu, Nevpa Grubu için çok heyecan verici yeni bir sayfa olacak.”

İngiltere’nin en büyük etkinliği

18-20 Nisan tarihleri arasında 2023 CV Show’da yer alacaklarını belirten Ortaç, yerli bir firma olarak katılmanın avantajını kullanacaklarını söyledi. Fuarda bir çok yeni ürünle müşterilerinin karşısında olacaklarını kaydeden Ortaç, kayar baba, hızlı perde sistemi, arka kapılar başta olmak üzere çok sayıda üründe yeniliği gittiklerini açıkladı.

Fuar 200’den fazla firmaya ev sahipliği yapıyor. Önde gelen kamyon üreticilerinin en son modellerini içeren alanda; Ford, Isuzu, Iveco, Maxus, Nissan, Renault Trucks, Volta Trucks yer alıyor.  Özellikle sıfır emisyon geçiş ve teknolojisi fuarın odak noktasını oluşturuyor. CV Show, İngiltere’nin en büyük ve en çok katılımlı karayolu taşımacılığı etkinliği olarak gösteriliyor.