UND Dayanışma Platformu adı altında toplantı düzenleyen Nagihan Soylu UND başkanlığı için start verirken, yapacakları çalışmaları anlattı.

Soylu, özetle şunları söyledi:

Kaçakçılık yapan binde biri bahane ederek bizi bir cenderenini içinde tutuyorlar. Araçlarımızın günlerce beklemesine sebep oluyorlar. Mevzuat bu binde bire göre düzenleniyor ve ağırlaştırılıyor. Hep birlikte yönetime gelirken en büyük hedefimiz 6 yıl içinde varolan bu algıyı tersine çermektir. Çilekeş nakliyecilerin depremlerde, pandemide, savaşlarda gösterdiği kahramanlığı anlatacağız.

UND Koordinasyonunuda finansal danışmanlık şirketi kuracağız. Finansal zorluk çeken nakliyecileri destekleyeceğiz. Bütün süreçler gizlilik içinde yürütülerek mahremiyeti koruyacağız.

Element Logistics, filosuna 15 adet Tırsan kattı Element Logistics, filosuna 15 adet Tırsan kattı

Satın alma ve tedarik danışmanlık şirketi kurarak üye maliyetlerini minimuma indireceğiz.

Organize Lojistik Bölgeleri konusunda Komite olarak görüşmeler yapıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu çevresinde hazine arazisi talep ediyoruz. Altyapısı tamamlandıktan sonra 200 metrekareden 10 bin metrekareye kadar arsanın taşımacılara ücreti karşılığında verilmesini talep ediyoruz. 

Nakileyecilerimizin olduğu tüm bölgelerde buna benzer kümelenmeleri başlatacağız.

Kurumsal yapı UND'yi dünyanın en etkin kurumlarından biri haline getirdi. UND'nin kurumsal yapılanmasının zarar görmesine asla izin vermeyiz. Bizim dönemimizde bu kurumsal yapı daha da güçlenecek.

Derneğimize üye olan her firmamız ilk yönetim kurulu toplantısına davet edilecektir. 

Çetin Nuhoğlu'nu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak görmeyi arzu ediyoruz.

Seçimden sonra Anıtkabir'e gideceğiz.

Yönetim kurulana çağrımız Ocak ayı içinde seçimin yapılmasıdır.