Depolama maliyetlerinin çoğalmasıyla her bir alan kıymetli hale geliyor ve raflar her geçen gün daha yüksele inşa ediliyor. 10 metre veya daha fazla raf yükseklikleri son zamanlarda daha fazla yaygınlaşıyor. Reach truck'lar, bu yüksekliklerde de ürünlerin güvenli ve hızlı bir şekilde kaldırılmasını sağlamak zorundadır.

Bu, operatörlerin daha yüksek kaldırma yüksekliklerine sahip, ancak aynı zamanda daha yüksek bakiye yük kapasitelerine sahip Reach Truck'lara ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Ancak hepsi bu kadar değil: ekipmanlar, asansörleri tamamen açıldığında daha da uzun hale gelirken, asansörleri kapandığında herhangi bir kapı veya koridordan mükemmel şekilde sığacak şekilde yeterince kompakt olmaları gerekiyor.

Kompakt tasarım, ekipmanın boyutları açısından da gündemde, çünkü raf yükseklikleri artsa da operatörler koridorlarını genişletmek istemiyorlar - alan kullanımlarını optimize etmek istiyorlar Asansörler yükseldikçe operatörler için iki başka sorun da artan asansör salınımları ve kabinden kısıtlı görüşleridir.

Linde Mh'nin R14–R25 Modeli Reach Truck'lar İçin Yeni Ağır Hizmet Asansörü

Linde MH, bu pazar zorluklarını ele alıyor ve 1400 kilogram yük kapasiteli R10–R25 serisi Reach Truck'larını hem operatörün hem de ekipmanın performansını önemli ölçüde artıracak yeni bir Ağır Hizmet Asansörü ile donatıyor. Yeni asansör, operatörün yük, raf ve çevre hakkındaki görüşünü iyileştiriyor ve daha yüksek kaldırma ve daha yüksek bakiye yük kapasitelerine izin verirken aynı zamanda kaldırma yüksekliği ile ekipman yüksekliği arasında rekabetçi bir ilişki sağlıyor. Yine de, asansör kapatıldığında bile, ekipmanlar tüm tipik ortamlara sığacak kadar kompakt ve tüm tipik baş üstü engellerin altına sığacak kadar alçak kalıyor.

Görüş Alanında Güvenlik Ve Performans: Her Yönden Geliştirilmiş Görünürlük

Yükün ve ortamın mümkün olan en iyi şekilde görülmesini sağlamak, Reach Truck'lar ile güvenli çalışmanın en temel ön koşuludur. Daha önceki asansör tasarımlarında, sürücünün görüşü kısmen kısıtlanmıştı. Bu, yeni Reach Truck Ağır Hizmet Asansörü ile iki açıdan değişti:

Yükün Görünürlüğü

Önceki modellere kıyasla, yeni Reach Truck Ağır Hizmet Asansörü önemli ölçüde daha geniş ve artık herhangi bir çapraz destek gerektirmiyor. Asansör profilleri arasındaki pencereler önemli ölçüde büyütülerek yüzde 27'ye kadar daha geniş bir görüş imkanı sağlıyor. Ayrıca başüstü çapraz kirişin tasarımı yukarıya doğru daha açık bir görüş sağlıyor ve yüksekteki ürünleri depolarken ve alırken yükleri kontrol etmeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Asansör Görünürlüğü

Linde MH'nin yeni Reach Truck Ağır Hizmet Asansörü, ekipmana daha uygun bir konumda montajlandığından, operatörün çalışma ortamını yatay olarak görmesini iyileştiriyor. Bu, operatörün ekipmandan dışarı eğilmek zorunda kalmadan yüklü asansörü görebileceği anlamına geliyor.

Daha Fazla Yükseklik: Linde MH'nin yeni Reach Truck asansörü 15 metreye kadar kaldırma yüksekliğine ulaşabilir ve böylece önceki modellerini iki metre kadar geride bırakabilir.

Daha Fazla Bakiye Yük Kapasite: Bakiye yük kapasitesi de iyileştirildi; bu, ekipmanların, asansörleri tamamen açıldığında bile, öncekinden önemli ölçüde daha yüksek yük ağırlıklarını kaldırabileceği anlamına geliyor.

Aynı Uzunluk: Yeni Reach Truck asansörünün ek yüksekliğine rağmen, Reach Truck'ın uzunluğu değişmeden kalır, böylece ekipmanlar her zamanki gibi manevra kabiliyetine sahip olur. Yine de dar depo koridorlarında dönebilir ve dar alanlarda bile birinci sınıf performans sağlayabilirler.

Kaldırma Yüksekliği ile Ekipman Yüksekliği Arasındaki İlişki

Reach Truck'lar söz konusu olduğunda önemli olan yalnızca açık asanasör yüksekliği değildir. Asansör tam olarak kapatıldığında, depodaki tüm erişim yollarından güvenli bir şekilde geçebilmek için ekipmanın mümkün olduğunca kompakt olması gerekir. Bunu başarmak için Linde MH, yeni asansör için kaldırma yüksekliği ile ekipman yüksekliği arasındaki ilişkiyi optimum düzeye getirdi. Örneğin, yeni 15 metrelik asansör, kapatıldığında önceki modelin 13 metrelik versiyonundan daha da alçak.

Salınımları Önleme: İyileştirilmiş Stabilite İçin Sağlam Profiller

Önemli yükseklikteki ürünleri depolarken ve alırken asansörün dengesi çok önemlidir. Asansör sallanmaya başlarsa, operatör durana kadar beklemek zorundadır. Bu, önemli bir zaman kaybına neden olur ve en kötü senaryoda, rafla çarpışmaya ve yükte hasara neden olabilir. Bu nedenle, yeni Linde MH Reach Truck asansörü, salınımları daha da tutarlı bir şekilde önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Daha Sert Yapı

Yeni asansör tasarımı, gelişmiş denge için daha sağlam bir asansör profiline sahiptir. Bu sayede yeni Reach Truck asanasörü ek olarak sertleştirilmiş ve tek tek bileşenlerin bükülmesi en aza indirilmiştir. Yüksek düzeyde stabilite, çalışma sırasında salınım oluşumunu azaltır ve böylece kullanım performansını iyileştirir.

Dynamic Mast Control

Yenilikçi operatör destek sistemi Dynamic Mast Control (DMC), ilave asansör dengesi sağlar. Sensör kontrollü bir elektrikli tahrik, yüksek hassasiyetli, hedeflenen karşı hareketler aracılığıyla yüksekte direk salınımlarını yıldırım hızında dengeler ve böylece yüksek seviyelerde daha hızlı, daha güvenli taşıma süreçlerini garanti eder. DMC isteğe bağlıdır ve yeni Reach Truck Ağır Hizmet Asansörü için de mevcuttur.

Yönetimi Kolay: Daha Kolay Sökme, Daha Düşük Servis Maliyetleri

Yeni Reach Truck asansörünün takılması ve çıkarılması öncekilere göre daha kolaydır. Çünkü sürgülü taşıyıcı, asansör demonte edildiğinde ekipman şasisinde kalır. Bu, gerektiğinde hızlı yeniden dağıtım için ekipmanların hızla başka bir lokasyona aktarılabileceği anlamına gelir. Aynı zamanda servisi de kolaylaştırır: Taşıma, demontaj ve yeniden montaj, yarıya varan maliyetle kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Yeni Reach Truck Asansörü: İlk Bakışta Avantajlar

  • Yükün daha iyi görülmesi için yenilikçi asansör profili
  • Optimum görünürlük için geliştirilmiş asansör konumu
  • En yüksek raflarla çalışmak için 15 metrelik kaldırma yüksekliği
  • Maksimum performans için daha yüksek bakiye yük kapasitesi
  • Açık ve kapalı konumdaki asansör arasında optimum ilişki
  • Optimum manevra kabiliyeti için değiştirilmemiş ekipman uzunluğu
  • Daha stabil bir yapı için daha sağlam asansör profili
  • Daha düşük servis maliyetleri için daha kolay demontaj.