Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde toplam 14 noktada gerçekleştirilmesi planlanan Sağlık Bakım Tırı’nın 2023 yılındaki ilk durağı İstanbul Bi Mola Reşadiye tesisleri oldu. 

Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt, sürücülerin bu hizmetten çok memnun kaldığını bu nedenle durak sıyısını artırdıklarını belirterek, sürücülerden gelen talepleri dikkate aldıklarını belirterek, “Sürücülerimiz isteği doğrultusunda Bu seneki Tır’da psikolog da hizmet verecek” dedi. 

Etkinliğe katılar Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Sağlık ve Bakım Tırının sürücülerden çok olumlu karşılık aldığını belirterek, “Bu nedenle içeriğini geliştirerek durak sayısını artırdık” dedi, 

İstanbul, Aksaray, Gaziantep ve Düzce’de 2 farklı lokasyon olmak üzere Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde toplam 14 noktada gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik, söz konusu illerin yanı sıra Manisa, Bursa, Amasya, Mersin, Erzincan ve Adana’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Serra Yeşilyurt, yaptığı açıklamada “Şoförlerimiz için sunduğumuz doktor, fizyoterapist ve berber hizmetinin yanında başka hangi konularda fayda sağlayabiliriz konusunda çalışmalarımızı uzun zamandır yürütüyorduk. Sağlık Bakım Tırımızda psikolog hizmeti konusu ilk günden beri gündemimizdeydi. Bu düşüncemizi geçen seneki etkinliklerimizde şoförlerimize sorarak onların da görüşlerini alma fırsatımız oldu ve psikolog konusunda oldukça yoğun bir talep olduğunu gördük. Bu yüzden şoförlerimizin de çağrısına kulak vererek etkinliğimizin ikinci yılında uzman bir psikoloğu da kadromuza eklemeye karar verdik. Bu sene zenginleştirdiğimiz içeriğiyle Sağlık Bakım Tırı etkinliğimizi ülkemizin 7 coğrafi bölgesinde ve daha fazla lokasyonda düzenleyeceğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Başarısı ile birçok ödül kazandı

Mercedes-Benz Türk'ün Sağlık Bakım Tırı, 2022 yılında toplamda 15 dalda olmak üzere; Kristal Elma’da 6 farklı kategoride ve Felis Ödülleri’nde ise 7 farklı kategoride ödüle layık görüldü. Son olarak “En İyi Roadshow” ve “En İyi Gerilla Aktivitesi” kategorilerinde 2 adet Mice Ödülü’nün sahibi olan Sağlık Bakım Tırı’nın 2023 yılı rotası ve sunulacak yeni hizmetlerle ilgili ayrıntılar Mercedes-Benz Kamyon’un sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

En çok şikayet boyun ağrısı oldu

2022 yılında Mercedes Sağlık ve Bakım Tırı’nda yapılan muayenelerde sürücülerin en çok boyun ağrılarından şikayetçi olduğu aktarıldı.  Dikkat dağınıklığı, solunum sıkıntıları ve uyku problemleri gibi rahatsızlıkların da sürücülerde yaygın olduğu belirtildi.