Mercedes-Benz Kamyon'un, Türkiye genelinde kamyon şoförlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Sağlık Bakım Tırı Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. 2022 yılında başlayan proje ile toplam 7 bin sürücüye ulaşıldı. Bu yıl da 13 losyonda 4 bin sürücüye ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde toplam 13 noktada gerçekleştirilmesi planlanan Sağlık Bakım Tırı’nın 2023 yılındaki ilk durağı İstanbul Bi Mola Reşadiye tesisleri oldu. Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt ve Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt burada gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Alper Kurt yaptığı açıklamada, Sağlık Bakım Tırı’nın bu yıl Mercedes’in sadece 400 adet ürettiği Actros Edition modeli ile yola çıktığını söyledi. Türkiye için ayrılan 14’üncü aracı bunun için tahsis ettiklerini belirten Kurt, bugüne kadar 7 bin sürücüye dokunduklarını, bu yıl da sürücülerin yanında olacaklarını belirtti.

Serra Yeşilyurt da sürücülere yönelik projeler geliştirmekten çok mutlu olduklarını belirterek, “Bu sektörde en fazla emek harcayan, ürünleri hareket ettiren sürücülerin güvenliklerini ve konforunu geliştirdiğimiz ürünlerle sağlıyoruz. Bunun yanında onların sağlıklarına, esenliklerine dokunan Sağlık Bakım Tırı projemizi hayata geçirdik” dedi.

Yeşilyurt, bun sene ilk defa sınır kapılarında da olacaklarını, Habur, Sarp ve Kapıkule sınır kapılarında sürücülere hizmet vereceklerini söyledi.

Serra Yeşilyurt, konuşmaların ardından Sağlık Bakım Tırı’nı tanıttı ve gelen soruları cevaplandırdı. Bu projenin globalde de ilgiliyle takip edildiğini belirten Yeşilyurt, projenin müşterilerden, sürücülerden aldıkları geri bildirimlerle geliştirilmeye devam ettiğini söyledi.

DOKTORLAR HAYAK KURTARIYOR, LOJİSTİK AKIŞI SAĞLIYOR

Sağlık Tırı’nda 1 iç hastalıkları uzmanı, 1 fizyoterapist ve 1 psikolog görev yapıyor. Doktorlar en fazla karşılaşılan; kalp damar hastalıkları, boyun ve bel ağrıları konusunda uyarılarda bulundular.

Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği Doğuş Otomotiv’den treyler pazarı için yeni iş birliği

Bir soru üzerine doktorlar; birçok sürücüde yaptıkları muayenede kalp krizinin ön belirtilerini gördüklerini ve bu sürücülerin acil tedavi almalarını sağladıklarını söylediler. Ayrıca boyun ve bel tutulmaları gibi durumlara müdahale ederek taşımaların devam etmelerini sağladıklarını belirttiler.

Editör: Mutlu Doğan