Mersin Ofisi’nde sektördeki boşlukları doldurarak, sektörde fark yaratıklarını belirten Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürü Bilal Buğra Güler, Mersin Şubesi’nin 1,5 yıl gibi kısa sürede yer edindiğini bugün itibariyle 100’e yakın müşteri portföyüne ulaştıklarını söyledi. Güler, “Geminin yanaştığı , uçağın indiği, tekerin döndüğü her yere gidebiliriz” dedi.

Türkiye’nin lojistik kenti Mersin, konumundan dolayı Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veriyor. Mersin limanının kentin ekonomisinin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürü Bilal Buğra Güler, MIP’in Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olduğuna dikkat çekiyor.

“Mersin’in kendi başına bir sanayi kenti olması ve sektörel çeşitliliği kendi içinde barındırmasının yanında; Kayseri , Konya , Niğde , Nevşehir , Adana , Gaziantep gibi büyük sanayi şehirlerine olan yakın konumu sayesinde tüm bölgenin yükü dünyaya Mersin’den açılıyor” diyen Güler, Mersin’de yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın hava kargo sektörü açısından Mersin’in lojistik künyesini geliştireceğini savundu. Güler, “Türkiye'nin dördüncü büyük havalimanı olacak, başta Mersin olmak üzere çevre illere büyük katkı sağlayacak’’ dedi. Güler, yine Mersin’de yapılması planlanan Lojistik Köy ile demiryolu bağlantısının tamamlanması ile Mersin’in kara, hava, deniz ve demiryoluyla Mersin’in lojistik iddiasını güçlendirdiğini söyledi.

Sektördeki boşlukları doldurarak, sektörde fark yaratıyoruz

Marshall Global Logistics’in Mersin şubesinde sadece satış olarak organize olmadığına dikkat çeken Bilal Buğra Güler, operasyon, pazarlama, dokümantasyon ekibinin bir arada çalıştığına dikkat çekti. Güler, açıklamalarına şöyle devam etti: “Hizmet alıp, hizmet satıyoruz. Bu noktada müşteri memnuniyetini sağlamak ilave özen istiyor. Müşteriye yakın bir ofis olması bizim için stratejik bir karar. Kapıdan kapıya bütün işlerin başındayız.  Lojistiğin sadece taşımacılıktan ibaret olmadığını bilerek, 360 derece müşterimize hizmet veriyoruz. Sektördeki boşlukları doldurarak, müşteri bazında ve ürün bazında lojistik çözümler üreterek, ihracatçının yada ithalatçının ihtiyacını , tüm aşamalarıyla karşılayarak sektörde fark yaratıyoruz.”

1,5 yılda 100’ün üzerinde müşteriye ulaştık

Mersin Şubesi’nin 1,5 yıl gibi kısa sürede yer edindiğini belirten Güler, 100’ün üzerinde müşteri portföyüne ulaştıklarını ve geçen yıla göre %100 büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. 2023 yılında sektörün cazibesini ve hacmini koruyacağını öngördüklerini belirten Güler, öncelikli hedeflerinin konumlarını korumak ve fırsatları takip etmek istediklerini kaydetti.

Güler, bölgede başta Ortadoğu olmak üzere, Afrika pazarlarının öne çıktığını Avrupa’ya da yoğun olarak çalışıldığını söyledi. Hitap ettikleri bölgenin tamamından ABD’ye önemli bir ihracat oluğuna ayrıca dikkat çeken Güler, güçlü anlaşmaları sayesinde bu hatta ciddi  rekabet gücüne sahip olduklarını vurguladı. Mersin Şube’nin hinterlandın ihtiyaçları gereğince ihracat ağırlık çalışan ofis olduğunu; Uzakdoğu başta olmak üzere tüm hatlardan ithalat için de hizmet verdiklerini anlatan Güler, “Geminin yanaştığı, uçağın indiği, tekerin döndüğü her yere gidebiliriz” dedi.

Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölümü Mezunu olan Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürü Bilal Buğra Güler, Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürlüğü’nden önce MSC gemi acenteliği ve forwarding firmalarında tecrübeye sahip.