9-11 Mayıs 2023 tarihlerinde Toronto’da düzenlenen SIAL Canada’ya İstanbul Ticaret Odası milli katılım gerçekleştirdi. Kanada pazarına giriş kapısı olarak görülen SIAL Canada’ya Türkiye’den katılan firmaları Mars Hava & Deniz Kargo taşıdı.

2001 yılından beri her yıl düzenlenen SIAL Canada, uluslararası fuarlarda dünyanın en ünlü gıda fuarlarından biri olarak sağlam bir yere sahip. Gıda sektöründeki perakendeciler, toptancılar, üreticilerin ve bayilerin bir araya gelerek sektörün nabzını tuttuğu fuar, gıda endüstrisi için önemli bir platform olarak görülüyor.

Mars Fuar ve Etkinlik Lojistiği Müdürü Namık Keleş, “Dünyanın her yerinden 1.000’in üzerinde katılımcının olduğu, sektörün birleşme noktası olan SIAL Canada’ya 20.000 üzerinde ziyaretçi katılım gösterdi.” dedi. Milli katılım gerçekleştirildiğini ifade eden Keleş, Türkiye’den fuara katılan 25 firmanın 20’sinin Mars Hava ve Deniz Kargo tarafından taşındığını belirtti. 

SIAL Canada’da, mutfak aksesuarları ve üniformaları, içecekler, yemek pişirme ekipmanları, ambalajlama, hijyen ve bakım, yeni teknolojiler, gıda, şarküteri yiyecekleri, içecek, süt ürünleri, şekerleme, meyve, dondurulmuş ürünler ve ısı kontrollü malzemeler sergilendi.

Fuara milli katılım gerçekleştiren İTO, bütün lojistik hizmetleri için Mars Hava ve Deniz Kargo’ya güvendi. Keleş, “Fuarda sergilenecek ürünlerin Türkiye’den Kanada’ya taşınmasının yanında, depolama, elleçleme, evrak hazırlıkları ve kontrolleri, alan hizmetleri, yurt içi gümrük, yurt dışı gümrük, stant teslimatı hizmetlerini de sunduk.” diyerek Mars Hava ve Deniz Kargo olarak fuar taşımalarında anahtar teslim hizmetlerini sunduklarını anlattı.

1989 yılında kurulan Mars’ın tecrübesinin fuar lojistiğinde de öne çıktığını belirten Keleş, “Yılların getirdiği tecrübe ile lojistiğe dair tüm hizmetleri bütün taşıma metotlarını kullanarak müşterilerimize sunuyor, kusursuz hizmet anlayışımızla birçok markayı dünyanın en iyi fuarlarına güvenli, hasarsız ve zamanında taşıyoruz” dedi.

Mars, güçlü alt yapısı, entegre çözümleri ve uzman kadrosu ile fuar ve etkinlik lojistiği alanında dünya standartlarında hizmet vererek markaları SIAL Canada, SIAL Paris, SIAL China, Anuga Köln, Automechanika Dubai, The Hotel Show Dubai, Canton gibi birçok fuara taşıyor.