banner126
banner156

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri dernek kurdu

banner157

Gümrüklü antrepo işletmecilerini tek çatı altında bir araya getirecek Gümrüklü Antrepo İşletmeciler Derneği (GAİD) iki ay süren verimli çalıştayların ardından 27 Temmuz 2020’de faaliyetlerine başladı. Çözüm odaklı yaklaşımı ile tüm paydaşlara destek olarak dış ticarete katma değer sağlamak amacı ile yola çıkan GAİD’in Kurucu Başkanlığına lojistik sektörünün deneyimli isimlerinden Ekol Lojistik Filo Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci getirildi.

Gümrüklü Antrepo İşletmecileri dernek kurdu
banner95

Cavit Değirmenci’nin başkanlığında Gümrüklü Antrepo İşletmecileri (GAİD); kamunun yaptığı sektörel faaliyetlerde kurumlarla birlikte hareket ederek şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir çalışmalar yapmayı, kamu- özel sektör iş birliğinde öncü sektör örgütü olmayı hedefliyor. GAİD, lojistiğin bir parçası olan gümrükleme ve depolama işlemlerinin gerçekleştirildiği gümrüklü antrepo sektörünün sesini daha yüksek duyurabilmesi ve alınan kararlarda söz sahibi olunabilmesi için çalışmalar yürütecek.

GAİD, ANKARA’YA RESMİ ZİYARETTE BULUNDU

GAİD’in ilk resmi ziyareti de 17 Ağustos Pazartesi günü Ankara’ya oldu. Ziyarette T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, Teftiş Kurulu Başkanı  Cumali Semeğir, Gümrükler Genel Müdür Yardımcıları Jale Arslan ve Sayın Halit Hanoğlu, Antrepo Daire Başkanı Nevzat Bozkurt, Muafiyetler Daire Başkanı Erdal Karahisar, İhracatın Kolaylaştırılması Daire Başkanı Kerem Erol ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Kamu-Özel İşbirliği Daire Başkanı Ali Kamil Özmen ve Bakan Yardımcısı Danışmanı Ali Sait Dolu ile bir araya gelindi. Toplantılarda GAİD’in kuruluşu, faaliyetleri ve sektörel sıkıntılar ele alındı.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER