banner201

Gefco otomotiv parçalarını havadan taşıdı

Otomotiv lojistiğinde uzman Gefco, son iki ay içinde üretim kesintilerini önlemek için turbo kompresörler, pistonlar, kontrol panelleri, kapılar ve şeritler dahil olmak üzere 750-ton ana otomotiv yedek parçasını sekiz charter uçuşuyla Fransa'ya taşıdı.

banner179
Gefco otomotiv parçalarını havadan taşıdı
banner95

Kapıdan kapıya uygulanan çözümler, Çin’de uzak lokasyonlarda bulunan çeşitli tedarikçilerden kamyonlar aracılığıyla parçaların toplanmasını da içeriyordu. Aciliyeti olan parçalar bir araya getirilip Fransa'nın Vatry ve Charles de Gaulle Havalimanına gönderilmeden önce Çin'in Şangay'daki kiralık kargo uçaklarına yüklendi.

Avrupa genelinde otomobil fabrikalarının faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte, Gefco, üretim yeniden başlandığında müşterilerinin hızlı erişimini sağlamak için parçaların yerel havaalanı depolarında saklanacağı bir çözüm üretti. Aynı zamanda Gefco, üretime başlama konusunda müşterilerine daha fazla yardımcı olmak amacıyla merkezler yeniden açıldığında çalışanların sağlığını ve güvenliğini sağlamak için iki milyondan fazla maske tedarik etti.

Ayrıca Gefco Avrupa'daki tüm fabrikalara hız ve verimlilik sağlayabilmek için bütün dokümantasyon, gümrük izinleri gibi işlemleri ve eksiksiz paletli çözümleri sağladı.

Gefco Hava ve Deniz Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Paul-Henri Freret, “Çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı her şeyden önemli. Uzaktan çalışırken bile bu büyüklükteki kontratları güvence altına alabilen Gefco operasyon ekiplerimizin işlerine bağlılıklarıyla gurur duyuyorum. Müşterilerimizin Time Critical (Acil) gönderilerinde destek olmak için Çin ve Fransa'daki ekiplerimizin hava, depo ve karayolu operasyonları boyunca beraber çalışma kabiliyetleri, Partners Unlimited ruhumuzu mükemmel bir şekilde yansıtıyor” dedi.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178