banner201

94 dönümlük arazi Mersinli nakliyecilere kaldı

banner233

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Huzurkent'te bulunan 94 dönümlük arazi ile ilgili hukuki başvuruda bulunmayacaklarını ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin önünü açacaklarını söyledi.

banner242
94 dönümlük arazi Mersinli nakliyecilere kaldı
banner231

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Mersin Nakliyeciler Sitesinde nakliyecilerle birararaya geldi. Nakliyeci esnafına güzel bir yerin yapılmasının şart olduğunu vurgulayan Gültak, bu amaçla hal olarak planlanan ve daha sonra yargı kararı ile iptal edilen 94 dönümlük araziyle ilgili olarak "Ben, 'davacı olmam' dedim. Sonuçta Akdeniz'de kalıyorsunuz. Yaptığınız bu ekonomik katkıdan Akdeniz'in insanları faydalanacak. Siz de ekonomik imkanlar da burada kalacak; bir yere gitmeyecek. Sizin gibi çok değerli bir kurumun bu bölgede kalması buraya da çok büyük bir değer katıyor. Ayrıca Huzurkent'in mezarlık sorunu da var. Böylelikle Huzurkent'in bu sorunu da çözülecek. Hiçbir hukuki başvuruda bulunmayacağız. Bu iş kamu yararına yapılan bir iş. Derdimiz kavga değil. Derdimiz her zaman için memleketin sorunlarını çözmek." şeklinde konuştu.

banner95

Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, bahse konu arazinin Akdeniz Belediyesi'ne ait olduğunu Başkan Gültak'tan öğrendiklerini ifade ederek, "Araziye ilişkin mahkeme gibi bir durumla karşılaşacağımız aşikârdı. Geldik; sizinle de görüşüp rica ettik. Siz de zaten son Meclis konuşmanızda canlı yayında desteklerinizi bizzat açıkladınız. Sizlere çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
banner244
SIRADAKİ HABER

banner174

banner246

banner178