DHL Group, geniş lojistik portföyünden yararlanmaya devam ediyor. DHL Express ve DHL Global Forwarding, Freight bölümlerinin küresel ekonomiyle olan ilişkileri daha güçlü olsa da DHL Supply Chain'in uzun vadeli müşteri sözleşmeleri, ikinci çeyrekte istikrarlı bir kazanç durumu ve daha fazla büyüme elde edilmesini sağladı. DHL Group CEO'su Tobias Meyer, “Dengeli portföyümüz ve küresel varlığımız sayesinde dayanıklılığımızı bir kez daha gösterebildik. Bu, özellikle küresel ekonomik ivmenin zayıf olduğu dönemlerde daha belirgin bir şekilde görünüyor. Mevcut makro ortamla başa çıkmak için erken aşamada doğru önlemleri aldık. Bu önlemler ve çalışanlarımızın özverili çabaları, pandemi öncesi yılların çok üzerinde gerçekleşen yüksek kazanç seviyemize de yansıyor” şeklinde konuştu.

Tahmin senaryoları gözden geçirildi: Grup orta vadede daha fazla büyüme bekliyor 
Grup, altı ayda 3,3 milyar Euro kazanç elde ederek zorlu bir ortamda iyi performans gösterdi. Bu nedenle DHL Group, 2023 için FVÖK hedefinin önceden 6,0 milyar Euro olan alt sınırını 6,2 milyar Euro'ya yükseltti.

DHL Group, DHL şirketleri için 5,7 ila 6,5 milyar Euro arasında bir FVÖK bekliyor (önceden 5,5 ila 6,5 milyar Euro). Post & Parcel Germany için şirket, 800 milyon Euro ile 1,0 milyar Euro (önceden 1,0 milyar Euro) arasında bir FVÖK planlıyor. 

2025 için Grup, 8 milyar Euro'nun üzerinde olan orta vadeli kazanç tahminini doğruladı. 

Kârlı büyüme ve sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlar sürdürüldü
Brüt sermaye harcaması ikinci çeyrekte 708 milyon Euro olarak gerçekleşti. DHL Express bölümünde yeni iklim nötr merkezler, gateway binaları ve hizmet merkezlerinin inşasının yanı sıra düşük emisyonlu ulaşım yapılarının genişletilmesi gibi sürdürülebilir iş faaliyetlerine yatırım yapmaya odaklanıldı. Verimliliği sürdürülebilir bir şekilde artırmak için otomasyon ve dijitalleşme girişimlerine ek fonlar yatırıldı. Grup, 2023 için 3,4 ila 3,9 milyar Euro arasında bir yatırım planlıyor.