Mutlular Transport gibi Türkiye’nin köklü lojistik markalarından birinin grup şirketi olduklarını vurgulayan Logista Global Genel Müdürü Zeynep Akman, şirketler grubu bünyesinde bulunan 450’yi aşkın özmal araç ve depolama alanları ile çalıştıkları sektörlere önemli avantajlar sunduklarını belirtti.

Küresel iş ortaklıkları sayesinde kısa sürede yaygın ofis ve depolama ağına erişebildiklerini dile getiren Akman, toplam taşımalarının önemli bir kısmını üçüncü ülke taşımalarının oluşturduğunu anlattı. Akman, Avrupa ile Orta Doğu ve BDT coğrafyası başta olmak üzere Asya’da bütün ülkelere taşımacılık yaptıklarını, ilk 6 ayda 50 farklı ülkeye ulaştıklarını dile getirdi.

Kara yolu ağırlıklı bir lojistik şirketi olduklarını da aktaran Akman, Avrupa ve Asya ülkelerine Türkiye'nin her şehrinden hizmet sunabildiklerine dikkati çekti. Akman, deneyimli kadrolarıyla hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini, Avrupa ve Asya’daki yaygın acente bağlantıları sayesinde intermodal, multimodal taşımacılık ile minivan ve proje taşımacılığında iddialı olduklarını da sözlerine ekledi.